Видео на кое наводно се гледа како лекар и медицинска сестра имаат интимни односи се шири по социјалните мрежи. Се претпоставува дека експлицитната сцена е снимена во итната медицинска помош во болницата во градот Пијур во Перу.

Доктор е фатен во интимен однос со медицинска сестра пред пациенти кои чекаат да им се укаже помош, наведува авторот на видеото.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.