Меѓу најинтересните видеа од овогодинешните Водици низ Македонија е она со фрлањето на крстот во манастирот „Св. Меркуриј“ во битолско Барешани. Расположениот поп со песна ги загрева момчињата собрани околу малиот базен, за потоа да ги излаже дека го фрлил крстот.

Кој се прелага:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.