Во струмичко Миравци, додека верниците чекаа во водата да се фрли крстот, попот лизгајќи се по тревата падна во вода.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.