Февруари е вториот месец од годината, кој го најавува крајот на студената зима.

Овој месец е и љубовен месец, а носи многу изненадувања, убави промени и изобилиство енергија.

Тој ќе донесе среќа за три знаци.

Близнаци

Меркур во февруари преминува во Водолија а тоа ќе им помогне на Близнаците во воспоставувањето нови врски и пријателства, но и кариерни контакти. Ќе имате голема желба за комуникација, но и одлични комуникациски вештини кои ќе ви донесат интересни контакти и можности за учење. Меркур ќе го подобри вашиот фокус, ќе ви донесе нови искуства и едноставно подобро расположение. Голем дел од претставниците од овој знак ги очекува и финансиска среќа.

Девица

Родените во овој знак ги очекува убава енергија, а тие ќе се чувствуваат многу успешно во февруари. Ќе успеете да бидете активни на повеќе полиња, а ќе бидете задоволни со своето здравје. Планетите ќе ве направат активни и посветени на многу активности. Полека преминувате во фаза на акција, а тоа ви годи.

Водолија

Февруари е месец на Водолиите, а тие ќе бидат среќни бидејќи Меркур ќе премине во нивниот знак. Тоа ќе им донесе силна харизма и самодоверба, па ќе можат да добијат сè што ќе посакаат. Овој месец е и одличен за барање нова работа, отворање на сопствен бизнис и хонорарна работа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.