Ознака: среќа
Калеидоскоп 08.04.21 | 18:04

Ако имате роденден на некој овие 3 датуми, вие сте предодредени за големи работи во животот!

Специјални луѓе се раѓаат на 13-ти, 14-ти и 16-ти ден во месецот Астролозите велат дека датумот на раѓање го одредува целиот наш живот. Позицијата на ѕвездите во моментот...

Астро 14.03.21 | 10:33

Младата месечина во Риби им носи среќа на овие 3 хороскопски знаци

Младата месечина носи нов почеток, но оној што ве чека на 13 март ќе биде особено емотивен и романтичен. За време на младата месечина ќе се соочиме со интензивни чувства,...

Астро 09.02.21 | 10:57

За овие три знаци 2021-ва година ќе биде година на невидена среќа

Според познатиот руски астролог Тамара Глоба 2021 ќе биде година на голема среќа и напредување посебно за овие три знаци од хороскопот. Риби Голема среќа ги очекува сите...

Астро 04.02.21 | 22:54

Месец март за овие 4 хороскопски знаци ќе биде најсреќен, проверете дали сте еден од нив

Месец март за овие 4 хороскопски знаци ќе биде најсреќен – проверете дали сте еден од нив Овие четири знаци може да очекуваат среќа во месец март. РИБИ Во месец март,...

Астро 04.12.20 | 19:45

Доaѓаат денови кои носат многу среќа и пари за 2 хороскопски знаци

Овен По 20 ноември ве очекува неочекуван прилив на пари. Игрите на среќа дефитивно ќе ви донесат добивка која ќе реши голем број од вашите проблеми, а и фиксните парични...

Калеидоскоп 30.10.20 | 13:58

Што го инспирира обијачот за истурање вода за среќа

Според верувањето кај нашиот народ истурање вода по некој кој оди на пат или на работа, носи среќа и се прави со цел работата да се заврши добро или патувањето да мине...

Астро 28.09.20 | 22:42

Среќен октомври: Три хороскопски знаци ќе зрачат

Близнаци Ве очекува интересно патување на почетокот на октомври. Конечно ќе сфатите дека времето поминато со најблиските нема цена и покрај вашите професионални амбиции....

Калеидоскоп 17.09.20 | 11:38

Рецептот за среќа на Алберт Ајнштајн: Секое утро поставете си го ова прашање

Алберт Ајнштајн го нарекува ова најважниот избор во човечкиот живот. Кое е првото нешто што ќе ви падне на ум кога ќе се разбудите? Дали размислувате за работата што...

Астро 02.07.20 | 13:52

Овие знаци во хороскопот имаат најмногу среќа

Астролозите велат дека тие, кога станува збор за среќата, се на врвот на листата. Лицата родени во овие хороскопски знаци имаат јака интуиција и како магнет ја привлекуваат...

Астро 15.05.20 | 09:39

Овие 6 хороскопски знаци ги очекува 5 години неверојатна среќа

Овен Со години Овните вредно работат, но како нивниот труд никој да не го забележува, а уште помалку да го награди. Сепак, тркалото конечно се сврте во ваша корист и тоа...

Астро 02.03.20 | 12:25

Март ќе биде многу среќен месец за овие хороскопски знаци

Овен Март е поволен период бидејќи вие тоа го заслужувате. Една, а можеби и повеќе работни можности, овој месец ќе ви тропнат на вратата. Немојте да се воздржувате да...

Астро 05.02.20 | 12:35

Овие три хороскопски знаци ги очекува голема среќа во февруари

Февруари ќе биде интересен период, особено поради ретроградниот Меркур, но не се грижете, енергијата ќе биде многу попозитивна отколку во јануари. На 9 февруари не очекува...

Калеидоскоп 14.12.19 | 10:56

Како да ја завртите среќата на ваша страна и да имате многу пари

Тајната е во една состојка која сите ја имаме дома. Станува збор за солта. Поставете три монети во сол и ќе видите што ќе се случи.  Според едно народно верување, ако држите...

Астро 22.11.19 | 15:42

За овие три хороскопски знаци 2020-та ќе биде ужасна година

Кога астролозите зборуваат за среќа во некој период, тие ја гледаат добрата положба на Јупитер. Веќе e познато дека Јарецот, Бикот и Девицата ќе имаат многу среќа во 2020-та...

Астро 21.11.19 | 13:47

Лесно ги остваруваат целите: Два знака во зодијакот родени се под среќна ѕвезда

Додека останатите се мачат и трудат околу некои работи, тие секогаш пронаоѓаат начин како безболно да дојдат до целта. Затоа многумина велат дека овие два знака од зодијакот...

Здравје 08.11.19 | 23:41

Освен што го чува здравјето, привлекува и пари: Куќата во која се одгледува оваа билка не може да биде сиромашна

Сојузник во борбата против депресијата, а ви помага и да се ослободите од насобраниот стрес. Босилекот е билка позната по своите лековити дејства и поради тоа можеби...

Астро 08.11.19 | 17:47

Оваа зима среќата ќе им се насмевне на овие три хороскопски знаци

Овие 3 хороскопски знаци зимава ќе добијат финансиски поттик, ќе се препуштат на долгоочекуваниот одмор, а некои и ќе се вљубат. Ако сте еден од нив, тогаш сте само во...

Астро 25.10.19 | 21:18

Најпознатиот руски астролог тврди: Во 2020 година овие 3 знака ги очекува невидена среќа!

Новата година наскоро пристигнува и сите знаци од зодијакот се надеваат на нови промени, меѓутоа нема сите да ја имаат таа среќа Според предвидувањата на познатиот...

Астро 21.10.19 | 18:34

Баба Ванѓа само за еден знак од Зодијакот верувала дека е среќен

Баба Ванѓа предвидела многу лоши сценарија и катастрофи, но за еден знак од Зодијакот верувала дека е среќен и дека брзо ќе се збогати. Се работи за Девицата која е единствен...

Калеидоскоп 13.10.19 | 14:18

Сте им обезбедиле среќа за цел живот: 6 женски имиња кои привлекуваат богатство и среќа

Се верува дека името, благодарејќи на својата енергија, може да влијае врз судбината на оној кој го поседува. Според верувањата имињата Ана, Викторија и Марина, се имиња...