Ознака: среќа
Здравје 08.11.19 | 23:41

Освен што го чува здравјето, привлекува и пари: Куќата во која се одгледува оваа билка не може да биде сиромашна

Сојузник во борбата против депресијата, а ви помага и да се ослободите од насобраниот стрес. Босилекот е билка позната по своите лековити дејства и поради тоа можеби...

Астро 08.11.19 | 17:47

Оваа зима среќата ќе им се насмевне на овие три хороскопски знаци

Овие 3 хороскопски знаци зимава ќе добијат финансиски поттик, ќе се препуштат на долгоочекуваниот одмор, а некои и ќе се вљубат. Ако сте еден од нив, тогаш сте само во...

Астро 25.10.19 | 21:18

Најпознатиот руски астролог тврди: Во 2020 година овие 3 знака ги очекува невидена среќа!

Новата година наскоро пристигнува и сите знаци од зодијакот се надеваат на нови промени, меѓутоа нема сите да ја имаат таа среќа Според предвидувањата на познатиот...

Астро 21.10.19 | 18:34

Баба Ванѓа само за еден знак од Зодијакот верувала дека е среќен

Баба Ванѓа предвидела многу лоши сценарија и катастрофи, но за еден знак од Зодијакот верувала дека е среќен и дека брзо ќе се збогати. Се работи за Девицата која е единствен...

Калеидоскоп 13.10.19 | 14:18

Сте им обезбедиле среќа за цел живот: 6 женски имиња кои привлекуваат богатство и среќа

Се верува дека името, благодарејќи на својата енергија, може да влијае врз судбината на оној кој го поседува. Според верувањата имињата Ана, Викторија и Марина, се имиња...

Здравје 13.09.19 | 12:41

Доволно е 20 минути во парк за да се чувствувате среќно и задоволно

Краток престој во природа има позитивно влијание врз човекот, без разлика на годините. Парковите во градовите се мали зелени оази и се идеални за ослободување од тензиите...

Калеидоскоп 27.08.19 | 17:38

Секоја жена во август треба да ја набави оваа билка: Привлекува љубов и пари, штити од зло

Се носи во џеб или паричник за привлекување на богатство, а се додава во гелот за туширање за привлекување на љубовна врска и прочистување на телото од негативна енергија. Август...

Астро 30.07.19 | 17:12

На овие хороскопски знаци конечно на крајот од 2019 се ќе им тргне од рака

Хороскопот за 2019 година веќе предвидува дека на овие хороскопски знаци ќе им донесе големи животни промени… Бик Кажете ѝ збогум на досегашната рутина, зашто во 2019 година...

Астро 06.07.19 | 22:40

Овие три жени носат среќа

СТРЕЛЕЦ Овие жени едноставно зрачат со позитивна енергија. Ќе ве освојат со нивната креативност. Тие се најдобрите пријатели, но и љубовници истовремено. Посветени...

Калеидоскоп 24.05.19 | 11:28

Еве како да ја окадите куќата за да ви тргне кон подобро и за здравје на домашните

Ако честопати се чувствувате изнемоштено, безволно, уморно и постојано сте нерасположени, тогаш е време од себе да ја истерате негативната енергија и да живеете подобро...

Астро 21.05.19 | 20:15

Еден хороскопски знак следната недела ќе плаче од среќа!

Стрелец Ќе имате желба за работа и успешно ќе ги извршувате работните задачи. Внимавајте сликата која ќе ја прикажувате неделава, може кај некои ваши колеги да не предизвика...

Астро 12.05.19 | 10:46

Хороскопскиот знак ви открива што треба да исфрлите од вашиот живот за да бидете среќни

Што треба да исфрлите од вашиот живот за да бидете среќни? Овен Овенот нема никаков проблем да тргне во некоја соло авантура и да ја носи целата одговорност во своите...

Патувања 28.03.19 | 10:54

Сакате бесплатен одмор во Финска? Еве како да го добиете

Финска, земјата која втора година по ред беше прогласена за најсреќната земја на светот, нуди бесплатно летување. Затоа, ако сакате да поминете дел од летото учејќи како...

Семејство 06.02.19 | 15:17

15 имиња за момчиња и девојчиња кои значат „среќа“

Во многу култури постои верување дека со давање на вистинското име, на детето може да се влиаје колку среќа ќе има во животот. Со годините, верувањата полека се претвораат...

Астро 29.12.18 | 11:30

Најсреќните денови во 2019 за секој хороскопски знак

Дознајте кои денови ќе ви бидат најсреќни во годината која ни претстои. Овен Љубов: 7 јануари, 21 јануари, 20 март, 21 март, 5 април, 19 април, 20 април, 18 мај, 17 јуни, 2 јули, 28 јули,...

Астро 25.12.18 | 10:55

Кинески хороскоп: Ова се среќните бои за 2019 година

На 5 февруари официјално ќе ја започне новата кинеска година, која ќе биде под влијание на кафеавата свиња. Според кинескиот хороскоп ова се среќните бои за 2019 година...

Астро 21.12.18 | 22:34

Најсреќните хороскопски знаци за 2019 година

2018 година беше година на многу подеми и падови. Полека, но сигурно се движиме кон 2019 година и сите сме во исчекување да видиме што ќе ни донесе новата година. Да се надеваме...

Астро 17.12.18 | 14:56

Хороскоп на среќата за 2019 година

2019 година ќе биде година на пораст, среќа и напредок, се согласуваат астролозите, посебно за овие хороскопски знаци: Овен Припадниците на овој знак, природно се работници,...

Семејство 15.12.18 | 16:53

Ја испраќаме старата година: Како да ја си ја направиме новата поубава

Доколку сте од оние кои сакаат да ги почитуваат обичаите своето Божиќно жито посадете го сами. Раѓањето на Исус Христос е празник кој се прославува во домот со семејството,...

Астро 15.12.18 | 08:43

Само три знаци ќе имаат среќа со парите во 2019 година

ОВЕН Се уште не ги трошете парите! Чекајте ја 2019 година, таа за вас ќе биде одлична кога во прашање се финансиите. Доста работевте, дојде време да си го наплатите трудот!...