Ознака: близнаци
Астро 26.03.21 | 23:29

Овој хороскопски знак носи возбуда и радост каде и да отиде

Тој е хороскопски знак кој лесно ќе најде начин како да ве расположи. Понекогаш може дури и премногу да се шегува, но не го прави затоа што има лоши намери, туку затоа...

Астро 18.12.20 | 11:37

Никој не лаже повеќе од нив – близнаците

Лажењето е еден од основните човечки инстинкти, а зад тоа стои или потребата да се ставиме во подобра позиција или желбата да не ги повредиме другите. Некои лажат повеќе,...

Астро 13.09.20 | 16:28

До 20-ти септември среќата ќе биде на страната на овој хороскопски знак

Еден хороскопски знак до 20 септември го очекува неизмерна среќа и тоа буквално на сите полиња. Станува збор за Близнаците. За нив овој период ќе биде најуспешен и тоа...

Свет 10.06.20 | 09:21

Руски пар ги оставиле бебињата близнаци сами четири дена и заминале на забава: Едното почина, другото се бори за живот

Руски пар е обвинет за убиство откако заминале на четиридневен одмор по карантинот за да пијат алкохол, притоа оставајќи ги своите близнаци од 16 недели сами и без храна. Нивниот...

Калеидоскоп 29.04.20 | 10:54

Го гушнал својот брат близнак во инкубатор и му го спасил животот – за ова чудо ни лекарите немаат објаснување

Дилан тежел нешто повеќе од 900 грама, а неговиот брат Деинол околу 850 грама. Кога се родиле белите дробови им биле неразвиени, па итно биле префрлени на одделението за...

Астро 24.01.20 | 10:30

Што мразат Овните, Биковите и Близнаците?

Спамови, неисполнети ветувања доцнење, народна музика, неорганизираност, јавни настапи… се само дел од работите кои ги мразат луѓето според нивните хороскопски знаци. 1....

Семејство 09.01.20 | 12:44

Невообичаено голем број близнаци во едно индиско село

Во едно индиско село се раѓаат невообичаено голем број близнаци, и никој не може со сигурност да објасни зошто е тоа така. Според податоците на училиштата во Сиркажи,...

Скопје 01.01.20 | 12:32

Ова се близначињата Анастасија и Габриел, симбол на двојна среќа, љубов и радост

Нов почеток и нов живот. Анастасија и Габриел се првите родени бебиња – близначиња на Клиниката за гинекологија и акушерство. На родителите им посакуваме добро здравје,...

Балкан 26.11.19 | 10:55

Веднаш по земјотресот се родија близнаци

Најмалку 23 лица се извлечени од под урнатините на една зграда во Драч, а помеѓу нив е и едно дете. Сите тие се хоспитализирани во најблиската болница. Во меѓувреме гинекологот...

Балкан 08.11.19 | 19:20

Среќната Мара доби четири внучиња за само два часа: Три сестри се породиле во еден ден

Во породилиштето на најстарата болница во Црна Гора, „Данило Први“ во Цетиње, во петокот се породија три сестри и на свет донесоа четири деца. Прва во породилната сала...

Естрада 27.10.19 | 22:44

Не личат иако се близнаци: Ова се синовите на Селин Дион

Селин Дион ретко споделува приватни моменти преку социјалните мрежи и своето семејство не сака јавно да го експонира. Но, овојпат направи исклучок поради една посебна...

Калеидоскоп 06.09.19 | 18:23

Најстарата мајка на светот, се породи со близнаци на 73 години

Една 73-годишна Индијка родила две женски близначки во индонезиската држава Андра Прадеш. Лекарите ја породиле жената која е зачната со помош на вонтелесно оплодување. Гинекологот...

Здравје 19.08.19 | 22:57

Се родија близнаци, но едното бебе е два месеца постаро од другото

Извесна Лилија Коновалова (29) од Уралск во Казахстан роди близнаци со разлика од два и пол месеци, информира министерството за здравство на Казахстан, а пренесува РИА...

Балкан 06.08.19 | 14:00

Жал ми е, никогаш нема да си простам: Адем бил уморен, но не сакал да одмори во Србија, па ги уби близнаците

Адем Смаил(49), Албанец од Косово, државјанин на Финска, признал дека е виновен за смртта на Александар Пешиќ(42), неговата мајка Станица(75) и синовите Наум и Вук(8). Жал ми...

Балкан 06.08.19 | 11:39

Албанецот призна што се случило: Откриена е причина поради која настрадаа близнаците, татко им и баба им!

Албанецот од Косово и финскиот државјанин Адем Смаил(49), кој е уапсен поради сомнеж дека на автопатот кај Смедерево предизвикал сообраќајна несреќа во која загинаа...

Балкан 05.08.19 | 10:37

Мајката Славица немa од болка по изгубените чеда: Вук и Наум биле секогаш насмеани деца!

Во семејната куќа на Аксентијевиќ во селото Опланиќ, каде мајката Славица живеела со настраданите близнаци Наум и Вук(8) доаѓаат мештаните, роднините и пријателите да...

Балкан 04.08.19 | 23:02

Ми уби сè, а утрото беа толку радосни: Драгутин остана без жената, синот и внуците

Светот на Драгутин Пешиќ се руши во еден момент. Во сообраќајната несреќа кај клучката за Пожаревац, на автопатот Ниш-Белград загинаа неговиот син Александар Пешиќ...

Балкан 04.08.19 | 18:02

Фотографија на браќата која го крши срцето: Ова се близнаците кои загинаа во сообраќајната несреќа

Александар Пешиќ(42) од Крагујевац, неговата мајка Станица и осумгодишните синови загинаа кај клучката за Пожаревац, кога на нивниот автомобил налетал фолксваген шаран,...

Балкан 04.08.19 | 17:07

Згаснаа животите на малите близнаци: Мајка им со години се борела да ги добие, а ги изгуби во еден ден

Вчера изутрина на автопатот Ниш-Белград загина Александар Пешиќ(42), неговата мајка Станица(75) и осумгодишните близнаци, кои Александар и неговата поранешна сопруга...

Калеидоскоп 20.04.19 | 14:25

Чудо: Близнаци родени во растојание од два месеца

Две машки бебиња, близнаци родени се со два месеци разлика. Алесандро е роден на 24 декември, а братот Андреа на 22 февруари, што е исклучително ретка појава. Четириесетгодишната...