Ознака: Водолија
Астро 10.05.21 | 09:12

Прекрасна недела за Водолијата, Ракот ќе одмара

Овен (21.03 – 20.04) ЉУБОВ: Тежнеете кон подобрување на ситуацијата, но сепак околностите не го дозволуват тоа. Разговарајте со партнерот и обидете се да ги решите проблемите....

Астро 02.04.21 | 10:24

Месечен хороскоп за април: Ракот да размисли за пропустите на работа, проблеми со згобовите за Водолиите

Овен Работа – Насочете се кон решавање на она што не стигнавте да го извршите во текот на минатиот месец и она што од некоја причина сте морале да го одложите. Обрнете...

Астро 04.12.20 | 23:27

Ова е хороскопскиот знак со кој сите сакаат да се дружат

Тие се искрени, отворени и љубопитни личности. Нивната искреност е ретка. Тие се луѓе кои никогаш нема да ве излажат и секогаш ќе ви кажат дека можеби вашата облека не...

Астро 02.09.20 | 09:56

Разочарување за Девицата, Водолијата ќе има одличен ден

Овен (21.03 – 20.04) Останете неутрални во сите конфликтни ситуации, најмногу во домот. Не се доживувајте како ментори на вашите блиски. Кога нешто ќе се згреши, ќе бидете...

Астро 24.01.20 | 12:27

Почна владеењето на Водолијата: Еве што го чека секој знак!

На 21 јануари влеговме во владеењето на Водолијата, а еве што ќе му денес периодот до 19 февруари на секој знак… Овен Време е да поработите на социјалниот живот. Дружете...

Астро 01.12.19 | 12:16

Најмоќниот женски хороскопски знак

Нејзиниот долг фантастичен фустан се лелее на тивкото ветре, а таа зема длабок здив и се подготвува за својот лет. Таа се сеќава на светот како широко отворена порта,...

Астро 29.11.19 | 23:58

Овој зодијачки знак е најпаметен

Не сите зодијачки може да се пофалат дека се паметни но еден навистина ја има таа особина. Тоа е Водолијата.   Овој знак важи за независна личност и слободта и е основен...

Астро 14.10.19 | 11:19

Дневен хороскоп: За Девицата ден за промени, за Водолијата пари

Овен (21.03 – 20.04) Месечината во фаза на полнење ви носи нови можности на професионален план, а ако се поставите пријателски кон некој Рак, Бик или Лав, можете да очекувате...

Астро 26.07.19 | 18:06

Заблагодарете им се на Водолиите во вашиот живот за овие нешта

Водолиите се индивидуалисти, понекогаш чудни за другите поради нивното размислување, но тие се едни од најдобрите пријатели во хороскопот. Ова се некои работи за кои...

Астро 26.01.19 | 22:51

Време на Водолиите: Нејзиното влијание носи потешкотии за 3 знаци во хороскопот

Од 20 јануари започна владеењето на Водолијата. Овој период носи многу промени во нашите животи. Во текот на овие сезони, Сонцеот си заминува од вредниот Јарец и полека...