Ваш избор е колку сериозно ќе ги сфатите астролошките (пред)видувања, но ако љубовниот живот ви е на „стаклени нозе“, астролозите нудат одговори за жените на прашањето какви мажи привлекувате според вашиот хороскопски знак.

Овен
Жените родени во овој знак привлекуваат мажи кои копнеат за возбуда, патување, забава. Тие се многу динамични и секогаш подготвени за акција, па најсреќни се кога имаат партнер со слични желби и склоности.

Бик
Припадниците на овој знак се неодоливи за момците кои бараат сигурни и опуштени жени. Знаат да сакаат и целосно да се предадат на партнерот кој го освојува нивното срце.

Близнаци
Жените родени во овој знак се неодоливи за мажите кои ги привлекуваат импулсивни, донекаде разиграни жени секогаш подготвени за нови искуства. Знаат дека нема да ја пропуштат забавата со нив.

Рак
Жените родени во знакот Рак се привлечни за мажите кои бараат љубов и нежност. Не се грижат толку за физичкиот изглед и материјалните добра колку што се грижат за емоциите.

Лав
Лавиците се игриви, самоуверени и привлечни дури и кога шетаат по дома во пижами. Тие се неодоливи за мажите кои бараат самоуверени жени.

Девица
Припадничките на овој знак се привлечни за мажите кои ја ценат интелигенцијата, убавината на душата и грижата. Девиците се мирни и не сакаат да губат време на бесмислени емотивни дискусии, па чувствителните момци ги избегнуваат.

Терезија
Жените родени во овој знак се неодоливи за мажите кои бараат стабилен и мирен живот. Тие се способни да го разберат партнерот бидејќи на светот гледаат од негов агол. Терезиите знаат да балансираат и да го направат животот пријатен.

Скорпија
Скорпиите се многу привлечни за мажите на кои страста во животот им е исклучително важна. Тие го сакаат животот и го живеат максимално, но под свои услови.

Стрелец
Припадничките на овој знак имаат неодолива смисла за хумор, знаат да ги насмеат луѓето и да внесат добра енергија во просторот, па затоа се многу привлечни за момците кои се грижат за жените.

Јарец
Жените Јарци се неодоливи за оние по малку несигурни мажи кои бараат силен, независен партнер, кој ќе им биде поддршка и водич низ животот.

Водолија
Жените Водолии често се заљубуваат во мажи кои сакаат партнерот да го поттикне најдоброто од нив. Припадниците на овој знак имаат слободен дух и не се склони да ги осудуваат другите.

Риби
Рибите се интересни за мажите кои се бараат себеси, кои бараат длабочина, и емотивна и духовна. Припадниците на овој знак се многу романтични и емотивни.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.