Не час поскоро, веднаш смена на власта порачува Јанко Илковски во својата прва видео колумна во соработка со Република. Во првото издание на Слушај ваму тој посочува дека земјата се задолжува, а граѓаните ништо не гледаат. Кои афери ја тресат земјата, какви скандали ни се случуваат, државата тоне…

Слушнете ја колумната на Јанко Илковски:

Ставовите искажани во рубриката Слушај ваму се личен став на авторот и не се автоматски и ставови на редакцијата на Republika.mk. Редакцијата на Republika.mk се оградува од ставовите во објавените колумни, а одговорноста за изнесеното во нив е исклучиво на авторот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.