Од кога дојде Данела Арсовска, скопската зоолошка стана ќуката на стравот, се колат и умираат животни, реагира активистот Стефан Кирков, по веста за смртта на три коњи во само два дена.

Помор на животни во Скопската ЗООЛОШКА!!!
Жирафата погина поради непроцистување од паразити што треба да е рутинска нега,сега се отруени два коњи!
Од кога дојде Данела Арсовска нашата ЗОО стана ќуката на стравот, се колат и умираат животни!!!
Каде се сега друштвата за заштита со реакција и барање одговорност,во скутот на Данела и во управните одбори и директорски фотелји,тие се ФОТЕЛЈАШИ и ништо повеќе од тоа,перални за пари низ проекти и фондации!!!
Неспособноста на Данела не уназади на секое поле, и овде има од нејзините рачишта во медот со тендерите за набавка на храна!
Жал мие за животните но јас освен на ФБ сум немоќен за ништо повеќе!
Новинари,охрабрете се и побарајте одговорност и испитајте го случајот, ви стојам на располагање за сите изјави и емисии со свои сознанија!, пишува тој.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.