Ознака: Стефан Кирков
Скопје 14.07.20 | 12:37

Авторот на склулптурите поставени во ЗОО Скопје реагира: Беа поставени без никаков надомест

Уметникот Андреј Миневски од Скопје реагира на фејсбук-статусот на Стефан Кирков за таканаречениот „Дино парк“ во скопската Зоолошка градина, во кој Кирков го обвинува...

Скопје 12.07.20 | 22:17

Кирков до ИЕ2: Имате огромна подршка од Коцевски за сè, затоа во среда гласаме за 14

Денеска во Гази Баба имавме средба со кандидатот за пратеник од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и коалицијата за Обнова на Македонија, Зоран Коцевски, кој го запознавме со проблемите...

Скопје 11.07.20 | 11:52

Ова е „Дино паркот“ за кој Шилегов потроши 350 илјади евра

Трет ден по ред ги обелоденувам твоите матни зделки од криминален карактер и сето тоа преку Зоолошка градина Скопје и твојот директор Галетановски, му порача на скопскиот...

Скопје 10.07.20 | 14:33

Кирков до Шилегов: На што потрошивте 300 илјади евра за живеалиште на фламинга, а на него стои табла дека е спонзорирано?

Стефан Кирков од ВМРО ДПМНЕ на Фејсбук го прашува градоначалникот Петре Шилегов како тоа вели дека потрошиле 300 илјади евра за изградба на живеалиште на птиците фламинга,...

Скопје 09.07.20 | 20:11

Шилегов преку скопската ЗОО за само неколку месеци потрошил 500.000 евра во набавки и наводни градби

Петре Шилегов преку неговата институција ЗОО Скопје извршил и потрошил само за неколку месеци половина милион евра во набавки и наводни градби во Скопската Зоолошка...

Калеидоскоп 29.02.20 | 15:23

Кирков: Власта се однесува нехумано со животните во зоолошката во Битола

Власта се однесува нехумано со животните. Спротивно на Законот за заштита и благосостојба на животните, животни се измачуваат и живеат во нехумани услови во државни...