СРАМ ДА ВИ Е ! 68 сте на број Навистина треба повеќе да читате и да учите,а не да препишувате по потреба од Петре М. Андреевски, напиша на фејсбук актерката Весна Петрушевска.

Денес сите вие што се пребројавте не постоите за мене и нема да ви дозволам да одлучувате за мене. Веројатно ви е сеедно!Веројатно газот ве заболе за Македонија!

Јазик,култура и идентитет!

Не ви се важни вие 68 што ги греете столиците.Не ми се верува какви луѓе сте.Не сте ни луѓенца

“Не знам кај беше ова и не знам кога беше, јас мислев во цвеќе ќе ја најдеме Македонија, а таа во казан клаена и сите ѓаволи играат околу неа, ќе ја посееш жито, а кукавици ќе ти никнат.”Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.