Ознака: весна петрушевска
Македонија 12.12.22 | 12:47

Марш бе сите до еден, не малтретирате со вашата неспособност, дајте си оставки, порачува Весна Петрушевска

Актерката Весна Петрушевска се огласи на социјалните мрежи по денешните дојави за бомби. Петрушевска ги повика властите да си поднесат оставки поради постојаните дојави...

Култура 08.12.22 | 15:44

„Сами Сме Дома”: Нова хит новогодишна детска претстава во Дом на АРМ оваа сабота

„Сами сме дома” нова хит новогодишна детска претстава во Дом на АРМ оваа сабота    Модерната, забавната и интерактивната новогодишна детска претстава „Сами сме...

Сцена 27.07.22 | 12:58

Почна снимањето на втората сезона на еколошката емисија „Агенда 21“

Почна снимањето и подготовките на втората сезона на еколошката ТВ емисија Агенда 21. Актерите Весна Петрушевска и Игор Џамбазов , пак ќе ја спасуваат природата. Во новата...

Македонија 16.07.22 | 16:08

Весна Петрушевска: Срам да ви е! Навистина треба повеќе да читате и да учите, а не да препишувате по потреба од Петре М. Андреевски

СРАМ ДА ВИ Е ! 68 сте на број Навистина треба повеќе да читате и да учите,а не да препишувате по потреба од Петре М. Андреевски, напиша на фејсбук актерката Весна Петрушевска. Денес...

Македонија 10.07.22 | 22:08

Весна Бејби: Ќе потпишете и ќе јадете бифтеци за 100 денари

Македонската актерка Весна Петрушевска на денешниот протест пред Собранието против францускиот предлог. порача дека секој еден треба да излезе и да се бори за Македонија....

Македонија 10.07.22 | 20:47

Макрон, јас сум Македонка!

Ова е ненормална работа. Ова е лудило. Не знам зошто сите не излегуваат на улица. Треба цела Македонија да се дигне на нозе. Се обидувам да сум разумна, да не сум патетична,...

Калеидоскоп 25.01.22 | 12:23

Денеска ќе наполнеше 41, не те пуштам да знаеш, ти правам муабет секој ден: Весна Бејби жали по Тоше

Денеска ќе наполнеше 41, не те пуштам да знаеш, ти правам муабет секој ден, напиша на Инстаграм, Весна Петрушевска Бејби, потсетувајќи се на никогаш непрежалениот Тоше.

Калеидоскоп 10.11.21 | 08:55

Весна Петрушевска и Игор Џамбазов со еколошко шоу ќе апелираат за грижата за животна средина

Актерите Весна Петрушевска и Игор Џамбазов во улога на водители на еколошкото шоу Агенда 21, ќе апелираат за грижата за животната средина. Сигурна сум дека шоуто Агенда...

Македонија 09.09.21 | 10:07

Згорзена сум за оваа неодговорност! Лицемерни и жедни за власт!

Македонската актерка Весна Бејби Петрушевска преку социјалните мрежи повика на одговорност и оставки по вчерашниот пожар во модуларната болница во Тетово. -Одговорност...

Естрада 16.10.20 | 09:24

Што и кажал Тоше на Весна Бејби вечерта пред кобното утро?

есна Петрушевска преку емотивен статус ја сподели болката која ја чувствува и 13 години од смртта на Тоше Проески. -13 години Тоше неверојатно…како вчера да си правевме...

Калеидоскоп 21.09.20 | 10:42

Учениците во актерската школа на Весна Петрушевска ќе подготват претстава во чест на Горан Стефановски

Учениците во актерската школа на Весна Петрушевска планираат да подготват претстава во чест на големиот македонски драмски писател Горан Стефановски. Претставата...

Калеидоскоп 17.03.20 | 09:36

Весна Бејби: Вчера играта на децата во „Златен Сремец“ им беше плукање!

Актерката Весна Петрушевска е уште една од низатана јавни личност кои апелираат да се почитуваат мерките на Владата, посебно кога станува збор за децата. Таа посочи...

Калеидоскоп 13.12.19 | 14:26

„Кампањата“продолжува: И Петрушевска им исплази јазик на Бугарите

Актерката Весна Петрушевска ги демантираше Бугарите дека македонскиот јазик не постои и во стилот на нејзиниот колега Игор Џамбазов се придружи на кампањата со исплазен...

Скопје 06.11.19 | 23:02

Бејби: Ако треба ќе престанеме да дишеме, ама да си градите

Ако треба ќе престанеме да дишеме, ама да си градите, коментира актерката Весна Бејби Петрушевска по информацијата дека Општина Кисела Вода во Расадник планира да гради...

Музика 16.10.19 | 08:52

Весна Бејби: Помислувам многу често како ќе пееше денес, на што ќе се смееше, за што ќе беше нервозен…

Денеска се навршуваат 12 години од смртта на најголемата музичка ѕвезда во Македонија Тоше Проески. Пред точно 12 години ова беше најтешкиот ден за Македонија, а вистински...

Филм 08.10.19 | 10:18

Тинејџерската тв-серија „Гласна куќа“ ќе биде задолжителна и за родителите

Модерната македонска тинејџерска телевизиска серија „Гласна куќа“ која ќе почне да се емитува во крајот на октомври на националната телевизија „24“ освен за тинејџерите,...

Естрада 16.05.19 | 09:03

Весна Бејби за Тамара: Тоа малечко девојченце има добиено многу битки, многу солзи но и неверојатна желба да биде најдобра

Има многу работи кои сум и ги кажала на малата Тамара, таа секогаш ќе биде за мене малечка и ранлива. Од мало девојченце…знам дека и значи секој миг поминат на сцена...

Култура 07.04.19 | 12:05

Весна Бејби по смртта на нејзината колешка: Мирно небо, Бибс!

Актерката Весна Бејби изрази сочувство со свој Фејсбук статус за прераната смрт на нејзината колешка и пријателка Билјана Беличанец.

Македонија 31.03.19 | 13:25

Весна Бејби револтирана: Ние сме народ со кратко паметење! И се минува….

Ние сме држава каде постојат лажни хуманитарни фондации, земја кој никој за ништо не превзема одговорност, градоначалник кој се фали како потрошил над 60 илјади евра...

Естрада 13.03.19 | 19:48

Весна Петрушевска: Сè уште не се родил тој вистинскиот за мене

Познатата македонска актерка Весна Петрушевска во интервју за „Бекстејџ“ открила дека и ставила крај на својата последна љубовната романса и повторно е сингл, а зборувала...