Ознака: весна петрушевска
Естрада 16.10.20 | 09:24

Што и кажал Тоше на Весна Бејби вечерта пред кобното утро?

есна Петрушевска преку емотивен статус ја сподели болката која ја чувствува и 13 години од смртта на Тоше Проески. -13 години Тоше неверојатно…како вчера да си правевме...

Калеидоскоп 21.09.20 | 10:42

Учениците во актерската школа на Весна Петрушевска ќе подготват претстава во чест на Горан Стефановски

Учениците во актерската школа на Весна Петрушевска планираат да подготват претстава во чест на големиот македонски драмски писател Горан Стефановски. Претставата...

Калеидоскоп 17.03.20 | 09:36

Весна Бејби: Вчера играта на децата во „Златен Сремец“ им беше плукање!

Актерката Весна Петрушевска е уште една од низатана јавни личност кои апелираат да се почитуваат мерките на Владата, посебно кога станува збор за децата. Таа посочи...

Калеидоскоп 13.12.19 | 14:26

„Кампањата“продолжува: И Петрушевска им исплази јазик на Бугарите

Актерката Весна Петрушевска ги демантираше Бугарите дека македонскиот јазик не постои и во стилот на нејзиниот колега Игор Џамбазов се придружи на кампањата со исплазен...

Скопје 06.11.19 | 23:02

Бејби: Ако треба ќе престанеме да дишеме, ама да си градите

Ако треба ќе престанеме да дишеме, ама да си градите, коментира актерката Весна Бејби Петрушевска по информацијата дека Општина Кисела Вода во Расадник планира да гради...

Музика 16.10.19 | 08:52

Весна Бејби: Помислувам многу често како ќе пееше денес, на што ќе се смееше, за што ќе беше нервозен…

Денеска се навршуваат 12 години од смртта на најголемата музичка ѕвезда во Македонија Тоше Проески. Пред точно 12 години ова беше најтешкиот ден за Македонија, а вистински...

Филм 08.10.19 | 10:18

Тинејџерската тв-серија „Гласна куќа“ ќе биде задолжителна и за родителите

Модерната македонска тинејџерска телевизиска серија „Гласна куќа“ која ќе почне да се емитува во крајот на октомври на националната телевизија „24“ освен за тинејџерите,...

Естрада 16.05.19 | 09:03

Весна Бејби за Тамара: Тоа малечко девојченце има добиено многу битки, многу солзи но и неверојатна желба да биде најдобра

Има многу работи кои сум и ги кажала на малата Тамара, таа секогаш ќе биде за мене малечка и ранлива. Од мало девојченце…знам дека и значи секој миг поминат на сцена...

Култура 07.04.19 | 12:05

Весна Бејби по смртта на нејзината колешка: Мирно небо, Бибс!

Актерката Весна Бејби изрази сочувство со свој Фејсбук статус за прераната смрт на нејзината колешка и пријателка Билјана Беличанец.

Македонија 31.03.19 | 13:25

Весна Бејби револтирана: Ние сме народ со кратко паметење! И се минува….

Ние сме држава каде постојат лажни хуманитарни фондации, земја кој никој за ништо не превзема одговорност, градоначалник кој се фали како потрошил над 60 илјади евра...

Естрада 13.03.19 | 19:48

Весна Петрушевска: Сè уште не се родил тој вистинскиот за мене

Познатата македонска актерка Весна Петрушевска во интервју за „Бекстејџ“ открила дека и ставила крај на својата последна љубовната романса и повторно е сингл, а зборувала...

Култура 13.03.19 | 15:26

Весна Петрушевска слави јубилеј, 25 години во брак со МНТ со претставата „Влези, не се соблакај“

Вечерва, на 13 март во 20 часот македонската актерка Весна Петрушевска ќе го прослави јубилејот кој таа го нарекува 25 години во брак со Македонскиот народен театар (МНТ). По...

Култура 26.02.19 | 18:45

Весна Петрушевска слави јубилеј 25 години во брак со МНТ: Тој е мојот идеален партнер!

На 13 март македонската актерка Весна Петрушевска ќе го прослави јубилејот кој таа го нарекува 25 години во брак со Македонскиот народен театар (МНТ). По повод јубилејот...

Македонија 15.02.19 | 18:36

Весна Бејби: Стави го на клада шоферот за ти да си ја спасиш фирмата – како бе така?!

Актерката Весна Петрушевска Бејби ја коментира изјавата на сопственикот на „Дурмо турс“, кој рече дека автобусот бил исправен, а вработени во компанијата се слушнале...

Естрада 13.12.18 | 19:44

Весна Бејби го откри љубениот – Зоки го украде срцето на актерката

Македонската актерка Весна Бејби Петрушевска неодамна откри дека по долго време повторно е заљубена и не е „сингл“. Но деталите не ги откриваше, од причина, како што...