И така немакедонци и предавници гласаа да им се сотре племето и семето на Македонците.

Што чекате бе вие Македонци од опозиција, од војска и од полиција?

Што чекате?

Боза и еклери од Апче?

Имате план Б?

Имате курац!!!

Го побудалевте народов, го пониживте и студено го турнавте на касапење во рацете на неговите непријатели и предавниците од СДС, напиша на фејсбук актерот Сашо Тасевски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.