По барање на премиерот Димитар Ковачевски утре во 15 часот ќе се одржи лидерска средба со лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски. Ковачевски и Мицкоски ќе се сретнат во Клубот на пратеници.

Премиерот ја свикува средбата со конкретна тема – францускиот предлог.

Ова е прва средба на лидерите на двете најголеми политички партии откако Ковачевски ја презеде функцијата во јануари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.