Ознака: христијан мицкоски
Македонија 27.05.20 | 14:36

Мицкоски: Нема да ме изненади доколку ја има можноста, Заев да ги прифати позициите на Борисов

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нема информации дали Заев ги прифатил сите барања на Борисов во замена бугарскиот премиер да лобира во ЕУ за победа на СДСМ...

Македонија 27.05.20 | 13:49

Мицкоски: Канал на комуникација меѓу партиите има, ако има договор за изборите ќе го соопштиме

Канали за комуникација со партиите за изборниот датум постојат, потврди во средата лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, без да открие повеќе детали, ниту да прецизира...

Економија 27.05.20 | 13:42

Мицкоски: На Македонија не и се потребни пакети за лажлив ПР туку вистинска помош на стопанството и оддржлива стратегија

Македонија преживува тежок период и со оваа власт нема да биде подобро затоа што не знаат, не умеат и немаат план. Ние сме различни од сето ова кое што е за жал наша денешна...

Економија 27.05.20 | 13:34

Мицкоски: Владата на Заев до крајот на годината ќе го задолжи секое семејство за 1.500 евра

После 66 дена рестриктивни мерки во државата имаме полоша здравствена и економска состојба од таа која ја имавме на моменти кога се воведуваа овие мерки. Ова подразбира...

Македонија 27.05.20 | 11:38

Следете во живо: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

Денес (27.05.2020) во 12:15 часот, пред Централен штаб на ВМРО-ДПМНЕ, Палата др. Христо Татарчев, ќе се одржи прес конференција за медиуми. На прес-конференцијата ќе се обрати...

Македонија 25.05.20 | 22:20

Ништо не донесоа за народот, се фалат со НАТО, а земјава ја прогласија хибриден режим, имаме „Луј Витон“ обвинители и тонеме во корупција

Вечерва во емисија на Телевизија Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој што посочи дека владата едиствено се фали дека Македонија е членка...

Македонија 25.05.20 | 22:13

Мицкоски: Не е вкусно да се политизираат верските настани и да се коментираат низ призма на дневната политика

Не треба да ги релативизриаме работите затоа што посебно кога станува збор за верската определеност луѓето се чувствителни и јас не би сакал како политичар дополнително...

Економија 25.05.20 | 22:07

Мицкоски: Третиот пакет мерки не може да се испорача, зборуваат за пари кои не можат да ги исплатат

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето интервју за телевизијата Клан Македонија, истакна дека третиот пакет мерки на Владата за помош на економијата...

Македонија 25.05.20 | 21:55

Заев сака некредибилни корона избори

Здравјето пред и над се и тоа е главна константа и не го зборувам ова за политички причини, без разлика на нападите од страна на нашиот политички противник , немам причина...

Економија 25.05.20 | 21:49

Мицкоски: Има исклучително ниска искористеност на првите два пакети мерки на владата, компании враќаат пари затоа што мерките не им користат

Вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христија Мицкоски гостуваше на емисија на телевизија Клан каде што посочи дека компаниите кои ја зеле помошта од државата ја враќаат,...

Македонија 25.05.20 | 21:42

Мицкоски: И короната ќе ја надминиме и тригодишната пандемија наречена власт ќе ја поразиме на избори

Имаше една изјава од директор на Центарот за јавно здравје кој рече дека треба две недели да имаме нула пациенти па потоа да зборуваме за избори, таа изјава како да исчезна....

Македонија 25.05.20 | 21:21

Гледате како Заев бара 30 дена вонредна состојба, а другиот ден бара брзи избори

Во своето гостување во емисијата „Клан Дебата“ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски потенцираше дека барањата на Заев создаваат конфузија кај граѓаните,...

Македонија 25.05.20 | 21:14

Мицкоски: Немаме успешно справување со корона кога сме рекордери по бројот на загубени животи

Едно е што мисли власта, а друго е што говорат бројките. Ние немаме успешно справување со кризата кога сме рекордери во регионот по починати лица на милион жители, рече...

Македонија 25.05.20 | 21:06

Мицкоски: По цена на здравјето СДСМ се труди да ги задржи фотелјите, затоа што знаат дека по поразот мора да одговараат

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во емисијата „Клан Дебата“ на телевизијата Клан Македонија истакна дека по цена на здравјето на...

Македонија 25.05.20 | 20:56

ВО ЖИВО: Следете го интервјуто на Мицкоски на ТВ Клан Македонија

ВО моментов лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски има интервју на телевизијата Клан. Разговорот може да го следите на овој линк.

Македонија 25.05.20 | 20:50

Август и септември цениме дека е најдобар период за одржување на избори, затоа што тогаш е најбезбедно за здравјето на граѓаните

Вечерва во емисијата на телевизија Клан, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски посочи дека крајот на август и почетокот на септември би бил добар период за...

Македонија 25.05.20 | 15:38

Mицкоски вечерва гостин на Клан телевизија

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на својот фејсбук профил го најави вечерашното гостување на телевизијата Клан. Вечерва ќе дискутираме за сите актуелни теми...

Македонија 24.05.20 | 10:32

Мицкоски со честитка за Рамазан Бајрам: Заедно и сплотени можеме да изградиме држава во која нашите деца ќе сакаат да живеат

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ на сите верници од исламска вероисповед им го честита празникот Рамазан Бајрам. Ви посакувам добро здравје, среќа, мир и благосостојба...

Македонија 24.05.20 | 09:59

Хуманоста, посветеноста и пожртвуваноста на Кирил и Методиј да ни биде пример како треба да ги живееме своите животи

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ го честита државниот празник, Денот на сесловенските просветители и учители, Св. Кирил и Методиј. На овој ден Св. Кирил и Методиј...

Македонија 23.05.20 | 19:11

Мицкоски: Бидете спокојни! Сето она што ВМРО-ДПМНЕ го вети, во новата влада ќе го испорача!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Бидете спокојни! Сето она што ВМРО-ДПМНЕ го вети, во новата влада ќе го испорача! Не само тоа,...