Новинарот Кристијан Ландов пишува дека политиката што ја води СДСМ мириса на залезот на мандатот кога преку платенички страни на социјалните медиуми се обидува да ја убеди јавноста дека денеска пред владата било празно и никој не излегол да протестира против францускиот предлог.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.