Министерствата си земаа плата за цел месец кога и покрај најавите и фалбите НЕ ја направија платформата, а школската година почна во октомври! До 25 август немаа појма што да прават, ни наставниците, ни родителите, уште повеќе децата! Тогаш “им свиреше” за септември и децата.
Така по ист терк денес карикатуриве од министри ќе си исплатат и сега плата на штрајкувачите!, пишува портпаролот на ВМРО ДПМНЕ Наум Стоилковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.