Ознака: Наум Стоилковски
Македонија 07.02.24 | 13:00

Стоилковски: Лотарија на дуото Груби- Бајрами за 13 месеци дава 19 милиони евра за апарати за коцкање

Пријателот на Артан Груби, директорот на Лотарија Перпарим Бајрами вчера ги потврди договорите на Лотарија на ДУИ тешки 12 милиони евра за апарати за коцкање, истакна...

Македонија 06.02.24 | 16:11

Државна лотарија на ДУИ и даде 12 милиони евра за апарати за коцкање

Државната лотарија водена од Перпарим Бајрами пулен на Артан Груби само во јануари дала неверојатни 12 милиони евра за терминали за приредување игри на среќа, 12 милиони...

Македонија 06.02.24 | 12:34

Стоилковски: Во само две недели Државна лотарија на ДУИ дала 12 милиони евра за апарати за коцкање

Државната лотарија водена од Перпарим Бајрами пулен на Артан Груби само во јануари дала неверојатни 12 милиони евра за терминали за приредување игри на среќа, 12 милиони...

Македонија 22.01.24 | 13:15

Стоилковски: Ако се било фиктивно од кого и за што Лукаревска ќе наплаќа данок, освен ако не се тоа парите дадени за поврат на ДДВ?

Со исплата кон две фирми од УЈП буџетот е посиромашен за над 22 милиони евра, исплатени како поврат на ДДВ, а се работи за криминал. Залудни се обидите на Сања Лукаревска...

Македонија 21.01.24 | 12:47

УЈП да каже како ќе наплати 12,2 милиони евра поврат на ДДВ, ако сопственикот на „Хантонос“ не постои?

Продолжуваме со изнесување на вистината за криминалот тежок над 22 милиони евра, пари од УЈП извлечени преку поврат на ДДВ. Лукаревска не ја говори вистината дека спречила...

Економија 20.01.24 | 12:59

Стоилковски со докази: Лага е дека е спречен криминал за поврат на ДДВ, исплатени се 22 милиони евра пред носот на Лукаревска

Во рака држам документи за исплатени најмалку 22 милиони евра од УЈП по основ на поврат на ДДВ, а всушност се работи за криминал. Се работи за добро разработена шема на...

Македонија 18.01.24 | 13:50

Стоилковски: Обезбедувањето можен учесник во напад врз контролната кула добива нов тендер со М-НАВ

Насилството во М-НАВ докажува дека СДС и ДУИ ниту расчистиле ниту ќе расчистат со бандитизмот. Чуварската фирма којашто не само што не спречи, напротив, им отвори порти...

Македонија 16.01.24 | 13:43

Стоилковски: Дали Ковачевски кога вели „има до трето колено вработувања од исто семејство во М-НАВ“ мисли на Љупчо Николовски?

СДС и ДУИ М-НАВ го претворија во дувло за вработување со најсуров партиски бандитизам. Премногу случајности не се случајни, како што вели Димитар Ковачевски, туку тоа...

Македонија 16.01.24 | 12:46

Дали Ковачевски под трето колено вработени во М-НАВ мисли на внукот и чичкото на Николовски?

СДС и ДУИ М-НАВ го претворија во дувло за вработување со најсуров партиски бандитизам. Премногу случајности не се случајни, како што вели Димитар Ковачевски, туку тоа...

Економија 15.01.24 | 16:23

Стоилковски: УЈП да одговори кои се фирмите блиски до власта каде што завршиле парите?

Добро е што УЈП признава дека имало криминал со поврат на ДДВ, со којшто се испумпуваат пари од државната каса, но страшното е тоа што го признаа дури откако беше обелоденето...

Економија 15.01.24 | 14:13

УЈП да одговори кои се фирмите блиски до власта каде што завршиле парите?

Добро е што УЈП признава дека имало криминал со поврат на ДДВ, со којшто се испумпуваат пари од државната каса, но страшното е тоа што го признаа дури откако беше обелоденето...

Македонија 15.01.24 | 13:54

Испреплетени како црева: М-НАВ е претворена во семејна фирма на ДУИ и СДСМ

За прв пат би кажал дека можам да се сложам со Димитар Ковачевски дека М-НАВ е претворена во семејна фирма, но тој требаше да оди до крај и да каже дека тоа е семејна фирма...

Македонија 15.01.24 | 13:38

Ќе се продолжи ли рокот? ВМРО-ДПМНЕ до Уставниот суд поднесе претставка за Законот за патни исправи

ВМРО-ДПМНЕ денеска до Уставниот Суд поднесЕ претставки за проценка на уставноста на Законот за изменување и дополнување на Законот за патните исправи (односно Член...

Македонија 08.01.24 | 13:18

Стоилковски: СДС и ДУИ дозволија партиски банди неказнето да заземат контролна кула на аеродром

Никогаш не било полошо. Партискиот правосуден систем повторно приредува театар на апсурдот пред партиските банди на власта.Четврти ден, неказнетиот упад и тепање во...

Македонија 05.01.24 | 15:11

Стоилковски: ДУИ делеше „европски“ тупаници од име на т.н. европска коалиција, со скриена поддршка од СДС

ДУИ и СДС вчера си го покажаа лажното проевропското лице, ова денеска преку прес-конференција го истакна Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ. „Вчера ДУИ делеше европски...

Македонија 31.12.23 | 13:00

Стоилковски: Дали продавање петарди е дел од проевропскиот претприемачки дух на внукот на Ахмети?

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски истакнува дека годинава не може да заврши посрамно за владата од вчерашниот скандал, внукот на Али Ахмети оној со претприемачки...

Македонија 30.12.23 | 16:27

Стоилковски: Хаосот во судството е резултат на владеењето на власта

Срамот и хаосот во македонскиот таканаречен правен систем, препознаени и надвор од Македонија, не застанува, рече на денешната прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ,...

Македонија 28.12.23 | 10:53

Стоилковски: Предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за ослободување од придонеси на медиумските работници е за подобрување на нивниот стандард

Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во радио Лидер зборуваше за предлогот на ВМРО-ДПМНЕ медиумските работници да бидат ослободени од придонеси...

Македонија 24.12.23 | 13:16

Стоилковски: Полициските Тигри вадат пиштоли по кафеани – каква полиција, таква држава

Инцидентот што го предизвикале пропадници на Тигрите во кафеана во Белимбегово беше повод за прес-конференција на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски. Според...

Црна хроника 23.12.23 | 13:52

Стоилковски: Дали Оливер Спасовски возвраќа услуга на Командантот Баци, со тоа што синот не завршува во Шутка?

Како е можно полиција да врати притвореник од суд дома додека се подготвува наредба за активен притвор, за следниот ден да го бара за носење во притвор, а притвореникот...