Ознака: Наум Стоилковски
Македонија 07.08.20 | 13:13

Стоилковски за тужбата на Коневски: Сега ќе треба да ја докажува клеветата

Портпаролот на ВМРО ДПМНЕ Наум Стоилковски вели дека поранешниот градоначалник на скопската општина Аеродром Ивица Коневски треба да ја докаже клеветата за која го...

Економија 01.08.20 | 12:41

Едно семејство после поскапувањето просечно во годината ќе треба да плаќа 200 евра повеќе за струја

Минаа изборите и стаса сметката за неодговорното работење на Зоран Заев. Струјата поскапува околу 7,5%. Сега граѓаните од свој џеб ќе ги плаќаат скапите тендери кои ги...

Македонија 25.07.20 | 13:15

Да не беа Кирацовски и Царовска, ни Амзоски ни пензионерката немаше да прифатат проекти

Парите рекетирани во оваа Македонија барајте ги кај Зоран и Вице Заеви, порача на денешната прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски. Тој потенцираше...

Македонија 25.07.20 | 13:03

Филипче, имаш од овие маски за народ или за народ се казните?

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски им забележа на министерката за финансии Нина Ангелковска и лидерот на СДСМ што на софрата во Брајчино седеа без маски, по...

Македонија 24.07.20 | 22:04

Стоилковски во Брајчино бара еден лик со БМВ маичка

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски објави слика од Брајчино со коментар дека бара еден лик со БМВ маичка, алудирајќи на лидерот на СДСМ Зоран Заев кој пред неколку...

Македонија 24.07.20 | 14:46

Соочи се со реалноста: ТИ не преживеа! Тебе не те стрелаа. Тебе друго ти направија!, му порача Стоилковски на Тодоров

Портпаролот на ВМРО ДПМНЕ Наум Стоилковски, откако вчера објави дека Ивица Коневски поседувал стан и деловен простор од 350м2 во зградата кај Мајчин Дом, денеска на поранешниот...

Македонија 24.07.20 | 14:12

Стоилковски: Боки 13 не би можел да изрекетира ниту денар, ако зад него не стоело цело СДСМ

Целата влада на Зоран Заев и СДСМ била вмешана во Рекет. Боки 13 на суд вчера јасно кажа дека доколку не била поддршката од функционерите на СДСМ бизнисмените не би ни...

Македонија 23.07.20 | 15:06

Стоилковски за Ивица (комшијата) Коневски: Во зградата кај Мајчин дом поседува стан и деловен простор

За Ивица (комшијата) Коневски, бидејќи влегува во материјална расправа, еве малку материјал за него, пишува на својот Фејсбук профил портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски. Ја...

Македонија 23.07.20 | 12:40

Стоилковски до Заев: А бе слики дај од новата куќа на плажа во Грција, сите веќе знаат, пофали се како човек!

А бе слики дај од новата куќа на плажа во Грција, сите веќе знаат, пофали се како човек батали тоа агитпроп глупостите на Коста, пишува Наум Стоилковски, портпарол на...

Македонија 23.07.20 | 12:16

Стоилковски: Заев должи одговор, како со чесна работа и плата се доаѓа до капитал вреден 8 милиони евра

Повеќе од десет дена Заев молчи за семејната куќата на грчка плажа, купена со потпис на братучедот Бобан. Повеќе од десет дена Зоран Заев молчи за семејните фирмите основани...

Македонија 12.07.20 | 18:41

Со „маски и протоколи“, Косте чести за рекетот од 6 милиони евра

За некого важат, а за некого не мерките пропишани од страна на Владата за борба против коронавирусот. Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски ја сподели фотографијата...

Македонија 12.07.20 | 12:51

Стоилковски: Заеви соочени со пораз, купуваат куќа на грчкиот брег, а во Бугарија ги селат фирмите

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски денеска на прес конференција кажа дека Зоран Заев нема одговор за селењето на бизнисите на кланот Заеви во Бугарија! Заеви...

Македонија 12.07.20 | 10:50

Стоилковски со порака: Никола Димитров, пакувај се од кабинетот!

Здраво Ники, Наместо кон нервните ти напади на сцена, да ги насочеше тоа рефлекторите накај ДКП-ата кои што се твоја обврска може и ќе сфатеше кога ти велев дека ја девастираше...

Македонија 10.07.20 | 12:36

Цело СДСМ на чело со Заев и Шекеринска спроведувале рекет!

Целото СДСМ, на купче, на чело со Зоран Заев и Радмила Шекеринска правеле, спроведувале рекет и криминал, потенцираше денеска Наум Стоилковски. Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ...

Македонија 08.07.20 | 12:43

Стоилковски: Молкот кај Шекеринска е директен доказ за трас-трас Луј Витон правосудство

Наум Стоилковски, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција потенцираше дека министерката за одбрана Радмила Шекеринска, по објавеното видео снимено...

Македонија 08.07.20 | 11:36

Во живо прес конференција на Наум Стоилковски: Шекеринска мора да одговори што договарала со Јанева и Јовановски?

Прес конференција на Наум Стоилковски: Шекеринска мора да одговори што договарала со Јанева и Јовановски? Прес конференција Прес конференција на Наум Стоилковски:...

Македонија 07.07.20 | 14:02

Стоилковски: Што бара Радмила со Катица кај Боки 13?

Радмила Шекеринска цел ден молчи откако во јавноста вчера излезе снимка од која што се гледа како таа седи во опуштена атмосфера со извршителите во случајот „Рекет“,...

Македонија 04.07.20 | 23:33

Министерот за здравство секоја година „гради“: Сите КЛИНИЧКИ НА Филипче

„СИТЕ КЛИНИЧКИ НА ФИЛИПЧЕ“ колаж масло на платно, незавршено дело три години „СИТЕ КЛИНИЧКИ НА ФИЛИПЧЕ“колаж масло на платно,незавршено дело три години 🙂 Gepostet...

Македонија 02.07.20 | 12:35

Чибишев: Во 2016 година беше нормално, храбро, демократски да упаднеш на прес, а сега…

Доктор Андон Чибишев потсети кога на неговата прес-конференција за сомнителниот имот на, тогаш пратеникот Петре Шилегов, тој му упадна и го нападна пред медиумите. Ова...

Македонија 01.07.20 | 19:15

Стоилковски: Заев да каже за што ги потрошил парите од Дака

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере храброст и да каже за што ги потрошил...