На регионалниот настан „Промени што носат иднина -100 дена локална власт отчет на ВМРО ДПМНЕ“ што ќе се одржи денес во Охрид, отчет за сработеното по првите 100 дена ќе даде градоначалникот на Општина Охрид, Кирил Пецаков.

На настанот најавено е обраќање на претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, како и на градоначалниците од општините Вевчани, Македонски Брод, Јегуновце, Демир Хисар.

Отчетот на градоначалникот Пецаков следете го во живо во 12.30 часот, на следниов линк.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.