Почнаа и народот да го третираат како животните, јадејки и глодајќи го, реагира професирката и пратеничка Гордана Силјановска Давкова, по денешните инциденти.

Не случајно Османи рече: „Ако не сте на масата, тогаш сте во менито”. Токму така, на зелените маси седат тие политичките канибали, вампири и хиени, вели Силјановска Давкова.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.