Новинарот на Алфа телевизија на искористи прес-конференцијата на министерот за внафрешни работи Оливер Спасовски и на директорот на БЈБ Сашо Тасевски за да ги праша зошто немаше вчера полиција на плоштадот Скендербег и зошто дозволија да дојде до таков инцидент.

Спасовски и Тасевски го убедуваат дека полиција имало и тоа доволно, ама не можел да ја види од аголот од кој стоел. Искажаа уште куп работи кои се неверување.

Што да се очекува од човекот кој единствено извади пиштол во Собранието на 27 април?! Да, Сашо Тасевски е пиштолџијата од 27 април, кој требаше да дозволи да биде во опасност народот на 6 јули.

Погледајте го дуелот на Матеја Петровски со Спасовски и Тасевски, пиштолџијата од Собранието на 27 април.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.