Ознака: оливер спасовски
Македонија 23.09.23 | 09:30

Спасовски: СДСМ е стожер на проевропскиот фронт

Во интервјуто за Фронтлајн и Цивил медиа, министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски запрашан за приклучувањето на СДСМ на проевропскиот фронт, рече: „Еднаш и...

Македонија 22.09.23 | 10:05

Спасовски: Cеверна Македонија е најбезбедна земја на Западен Балкан

Република Cеверна Македонија е најбезбедна земја на Западен Балкан и е во друштво со 36 земји најбезбедни во светот. Тоа се податоци и анализи што ги прават релевантни...

Вести 15.09.23 | 10:33

Спасовски: Kриминалец е криминалец

За случувањата во Клиниката за онкологија, важно е предметот да се заврши брзо и квалитетно, а пардон нема да има за никого, истакна министерот за внатрешни работи Оливер...

Македонија 04.09.23 | 11:10

Спасовски: Не ми е гајле дали некој од Владата, ДУИ, СДСМ или Алијанса ќе интервенира за онкологија, казни и одговорност мора да има

Оливер Спасовски на ТВ21 ја коментираше изјавата на премиерот Димитар Ковачевски дека никој од Владата нема да интервенира околу случајот на онкологија. „Не ми е гајле...

Македонија 30.08.23 | 09:25

ВМРО ДПМНЕ: Башибозлукот на командирот кој пукаше со калашников на веселба, покажува што направил Спасовски од полицијата – затоа треба оставка!

Оливер Спасовски треба да си поднесе оставка, затоа што криминалот владее со државата. Затоа што тој како министер 8 години дозволи башибозлук во Македонија. Затоа што...

Македонија 28.08.23 | 09:49

Честитка од Спасовски по повод Успение на Пресвета Богородица

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски упати честитка по повод големиот христијански празник Успение на Пресвета Богородица, со желби за добро здравје, мир...

Македонија 28.08.23 | 09:37

ВМРО ДПМНЕ бара Спасовски да поднесе оставка поради инцидентот со командирот кој пукаше со калашников

Од ВМРО-ДПМНЕ бараат министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски да понесе одговороност за како што велат за броните инциденти и вооружени пресметки што се случуваат...

Македонија 23.08.23 | 22:14

Спасовски: Единицата за брзо распоредување – гарант и чувар на безбедноста, спокојот и животот на граѓаните

Влегувајќи во третата деценија од своето постоење, Единицата за брзо распоредување, сите нејзини поранешни, но и сегашни припадници, низ секојдневното работење, демонстрираа...

Македонија 23.08.23 | 13:08

Со старите лични документи ќе може да се гласа на избори, вадењето нови ќе биде на товар на граѓаните

Остварување на кое било граѓанско право нема да биде доведено под знак прашање доколку навреме не се променат личните документи, изјави министерот за внатрешни работи...

Македонија 21.08.23 | 21:25

Спасовски: Не смееме да ја доведеме државата во услови на изолација

Државата не смееме да ја доведеме во услови на изолација токму сега кога е вистинскиот момент и кога заради моменталните гео-стратешки политики можеме да ја искористиме...

Македонија 21.08.23 | 18:46

Кривична против Спасовски за пречекорување на службените овластувања и прогласување за неважечки на личните документи на граѓаните

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, поради личните документи и тоа што државните органи не успеале да извршат усогласување, како и поради тоа што усмени...

Македонија 21.08.23 | 12:28

Пу пу не важи: Непроменетите лични документи ќе важат и по 12 февруари?

Во ниту еден случај нема да стане збор за казнување на граѓаните, тоа нема да го направиме, ниту пак да трпат во остварувањето на своите права, изјави министерот за внатрешни...

Македонија 21.08.23 | 12:04

Спасовски се правда: Знамето на т.н. голема Албанија не го веел вработен во МВР, на собирот имаше и странци

Информации кое е лицето што вееше знаме на т.н. голема Албанија стигнуваат во Министерството за внатрешни работи, тврди министерот Оливер Спасовски. Тој посочува дека...

Македонија 10.08.23 | 11:35

Каде е сега министерот со смешните статистики како се намалиле несреќите?

Секој ден по неколку мртви од сообраќајки, секој трет ден пешак пресечен на пешачки. Каде е сега министерот со смешните статистики како се намалиле несреќите, со лесните...

Македонија 02.08.23 | 09:41

Спасовски: Да се свртиме кон заедничката иднина – да ги оставиме разликите, да покажеме меѓусебна почит

Честитки по повод 2 Август – Илинден, упати министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. -Дозволете да ви го честитам најголемиот државен празник – Илинден – 120...

Македонија 29.07.23 | 20:33

Ова е напад врз државата, рече Спасовски кој го посети струшкиот началник по обидот за убиство

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски во струшката болница го посетија струшкиот началник на полицијата...

Црна хроника 28.07.23 | 11:08

Спасовски: Идентификувани напаѓачите кои прободеа навивач на „Левски“ со нож

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека се идентификувани напаѓачите кои со нож прободеле навивач на „Левски“ вчера во Чаир и дека се...

Македонија 27.07.23 | 21:32

Спасовски: Најголеми мангупи во сообраќајот се функционерите

Факт е дека најголемите мангупи во сообраќајот се токму носителите на функции не бирајќи ни политички партии нити функции ниту, пак, било што друго. Првите флешери ќе...

Македонија 27.07.23 | 14:26

Спасовски се правда: Опожареното возило пред домот на Груби не е ни прво ни последно во кое има недозволена сигнализација

Во возилото кое беше опожарено пред домот на првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби имало поставени светлосни сигнализации...

Македонија 27.07.23 | 13:17

„Ова е држава, а не драгстор во кој ќе влезе некој, ќе плати и ќе добие државјанство“, вели министерот кој ја преживеа најголемата афера со лажни пасоши за криминалци

ва е држава, не е драгстор во кој ќе влезе некој, ќе плати и ќе добие државјанство, рече денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Одговорајќи на пратеничко...