Ознака: оливер спасовски
Македонија 08.07.20 | 11:48

Спасовски: Најитно ќе го разгледаме предлогот на Комисијата за заразни болести

Владата најитно ќе го разгледа предлогот на Комисијата за заразни болести за задолжително доставување ПЦР тест не постар од 72 часа за сите граѓани кои влегуваат во...

Македонија 07.07.20 | 21:01

Спасовски: Никој не смее да уценува

Оливер Спасовски од СДСМ порача дека Концептот „Македонија – Едно општество за сите“, нема алтернатива и дека е доста е со национализми и со делби. – Никој не смее...

Македонија 07.07.20 | 20:16

Спасовски против својот досегашен партнер ДУИ

Носителот во втората изборна единица Оливер Спасовски  посочи деказа патна инфраструктура, централната власт има вложено шест милиони и 100 илјади евра за патот Опае...

Македонија 07.07.20 | 17:59

Спасовски: СДСМ три години покажува што значи вистинска грижа за сите граѓани

Со новата развојна економија ќе има и повисоки плати и пензии и уште поголема социјална поддршка за граѓаните, рече денеска носителот на кандидатската листа на СДСМ...

Македонија 06.07.20 | 20:12

Спасовски: Секое дете заслужува шанса за правилен детски развој и заштита

Оперативниот план за активни програми и мерки за вработување продолжува со рекорден буџет за 2020 година од 1.3 милијарда денари, најави носителот на листа на СДСМ во ИЕ...

Македонија 06.07.20 | 18:33

Спасовски од Никиштани: Ја намаливме младинската невработеност за 13.3 проценти, шансите за успех на младите во родната земја им се на дланка

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовскки попладнево е на средби во општината Ѓорче Петров. Jа намаливме за 13.3 проценти младинската невработеност во последниве три...

Македонија 03.07.20 | 20:50

Спасовски од Гази Баба: Додека тие рушеа, денес се гради

Покажавме дека знаеме да градиме, дека знаеме да ги надминеме сите поделби во државава, порача вечерва носителот на листата од ИЕ 2 од коалицијата „Можеме“, Оливер Спасовски,...

Македонија 02.07.20 | 18:52

Спасовски: Пред нас се многу сериозни избори

Пред нас се многу сериозни избори, на коишто избираме сигурна иднина во интерес на заштитата на јавното здравје, брза развојна економија и европски перспективи, порача...

Македонија 02.07.20 | 10:29

Спасовски за предлогот Албанец за премиер: Тоа е Зоран Заев, ја имаме поддршката од сите етнички заедници

Носителот на листа во ИЕ 2, во вечерашната дебата на носителите на листи во ИЕ 2 го коментираше и потегот на ДУИ за кандидат за премиер и порача дека национализмот не е...

Македонија 01.07.20 | 23:18

Спасовски: Уцени не треба да има од никого

Носителот на изборната листа од СДСМ и технички премиер, Оливер Спасовски на телевизиската дебата на ТВ 21 изјави дека уцени и условувања не треба да има од никого и дека...

Македонија 01.07.20 | 15:47

Спасовски од Шуто Оризари: Направивме пресврт и разлика, станавме држава која се стреми сите да имаат еднакви права

Техничкиот премиер Оливер Спасовски и заменик министерот за животна средина и просторно планирање, Јани Макрадули, денеска извршија увид во работите на училиштето...

Македонија 01.07.20 | 14:13

Спасовски: Ако има потреба, може да се затвори и границата

Ако има каква било потреба или оправданост која што ќе произлезе од Комисијата за заразни болести секако дека ќе носиме одлуки, затоа што наш голем приоритет е ние да...

Економија 30.06.20 | 18:03

Спасовски како Заев: Ветува 34.000 денари просечна плата

Ова е голем ден за правдата во нашата држава, а со тоа и за брзата развојна економија што ја најавуваме во следниот четиригодишен мандат, бидејќи стапи на сила Законот...

Македонија 29.06.20 | 17:45

Спасовски на средба со граѓаните на Арачиново

Овде во Арачиново, покажавме дека е можен и соживот и грижа за сите и денес најавувам уште повеќе инвестиции за рамномерен регионален развој и со тоа и нови работни места...

Вести 29.06.20 | 13:33

Спасовски побара инстититуциите да постапуваат по секоја „бомба“

Техничкиот премиер Оливер Спасовски изјави дека не ја слушнал најновата „бомба“ која денеска беше објавена од разговор меѓу Христијан Мицкоски и Зоран Милески-Кичеец,...

Македонија 29.06.20 | 13:29

Спасовски: За секоја „бомба“ мора да се постапи без оглед за кого се работи

Техничкиот премиер  Оливер Спасовски изјави дека не ја слушнал најновата „бомба“ која денеска беше објавена од разговор меѓу Христијан Мицкоски и Зоран Милески-Кичеец,...

Македонија 27.06.20 | 23:11

Спасовски контра Димитров: Имаме одлука за почеток на преговорите

Носителот на листата од ИЕ 2 од СДСМ, Оливер Спасовски, рече дека со право порачуваат дека ќе победат, нудејќи мултиетнички концепт кој ќе продолжи да се развива. Тој...

Скопје 27.06.20 | 16:01

Спасовски на средби со дуќанџии во Автокоманда

Носителот на кандидатската листа за пратеници во изборната единица 2, Оливер Спасовски, имаше средби со дуќанџии во населбата Автокоманда, во скопската општина Гази...

Македонија 26.06.20 | 21:25

Спасовски: Ја извадивме државата од режим, нудиме сигурност, јасна перспектива во НАТО и ЕУ

Опцијата што јас ја застапувам и коалицијата Можеме покажа дека може да ја извади државата од режим, да ја демократизираме, да ја внесеме во НАТО, да добиеме одлука за...

Македонија 26.06.20 | 19:38

Спасовски: Над 14.000 млади се вработија или обучија со активните мерки

Носителот на листа во изборната единица 2, Оливер Спасовски попладнево се сретна со млади во скопската општина Ѓорче Петров, каде најави уште поголема поддршка на младите...