Ознака: БЈБ
Фудбал 09.07.21 | 13:45

МВР ѝ го смени името на ФФМ при доделување плакета за Ангеловски

Поранешниот селектор на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски, доби плакета од Министерството за внатрешни работи (МВР), кое му беше доделено од директорот...

Македонија 20.06.21 | 21:30

Човекот кој ја има најважната оперативна позиција во МВР промовира Голема Албанија на социјалните мрежи

Помошник директорот на Бирото за јавна Безбедност, Шефик Бајрами, „лета орли“ на социјалните мрежи. Бајрами пред нешто повеќе од половина час, во стори на својот фејсбук...

Македонија 31.05.20 | 19:31

Началникот на СВР Куманово го демантира Тасевски: Чулев не седеше во канцеларија да води политика

За волја на вистината, Чулев неколку пати беше во посета на Куманово. Не седеше во канцеларија да води политика. Лесно е да се седи во канцеларија и да се даваат партиски...

Македонија 31.05.20 | 15:38

Полициски началници му возвраќаат на директорот на БЈБ: Бараат извинување од Тасевски

Мешањето на политиката во работењето на Министерството за внатрешни работи во време кога СДСМ раководи со министерството ниту е новина, ниту ме изненадува. Денешната...

Твитови 29.05.20 | 19:57

Директорот на БЈБ апсеше момче со куче, зошто не постпи и за ифтар?


Македонија 09.05.20 | 22:57

Чулев до Спасовски: Луѓето од БЈБ, поставени од вас ја имаат директната одговорност за Струга

Чулев го критикува Спасовски за неговото раководење со МВР пред да биде избран за премиер, обвинувајќи дека во тоа време биле направени десетиците спорни тендери за...

Црна хроника 26.01.20 | 20:25

БЈБ ги има во увид телефонските броеви на членовите на групата „Јавна соба“

Бирото за јавна безбедност (БЈБ) ги има во увид 7.000 телефонски броеви на членовите во затворената група „Јавна соба“ на „Телеграм“, како и тоа кој е администратор...

Црна хроника 25.01.20 | 21:36

БЈБ започна истрага за затворената група „Јавна соба“

Откако во јавноста излезе веста дека на „Телеграм“ во затворена група се споделуваат фотографии од малолетни девојчиња, БЈБ веднаш започна истрага. Во врска со затворена...

Црна хроника 18.01.20 | 11:45

Наплаќал по 200 евра од возило со мигранти: Се бара разрешување на Трајковски од БЈБ

ВМРО-ДПМНЕ бараме Директорот на Бирото за јавна безбедност да се откаже од услугите и да го разреши од позицијата советник Љупчо Трајковски, против кого се води судски...

Македонија 17.01.20 | 12:21

Кадрите на Спасовски и Славјанка наместо за граѓаните, работат за мафијата

Орце Ѓорѓиевски од ИК на ВМРО-ДПМНЕ ја коментира вчерашната вест дека поранешниот началник на штипската полиција Љупчо Трајковски, кој беше фатен во организиран шверц...

Црна хроника 16.01.20 | 19:57

Поранешен шеф на штипската полиција кој криумчарече мигранти, стана советник во БЈБ во времето на Спасовски

Поранешниот началник на штипската полиција Љупчо Трајковски, кој беше фатен во организиран шверц на мигранти, сега е советник во (БЈБ) Бирото за јавна безбедност. Тој...

Македонија 18.04.19 | 08:13

Папата доби значка од МВР

На покана на Жандармскиот корпус на Ватикан делегација на Министерството за внатрешни работи, предводена од директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски,...

Македонија 25.02.19 | 17:32

Директорот на БЈБ си го вработил внукот во МВР

Директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски си го вработил својот внук Јовица Матевски во Министерството за внатрешни работи, дознава Лидер. Јовица Матевски,...