Куп албански знамиња, но и знамиња на УЧК, на скопскиот плоштад каде митинг има ДУИ за да го промовира Бујар Османи за претседател, пишува Скопје1

Но, ниту едно македонско знаме за кандидатурата на Османи за македонски претседател. Продолжи праксата за непочитување на Македонија, каде Османи сака да стане прв човек.

На митингот има и знамиња на Америка, но никој од присутните не понесе државно знаме.

 

 

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети се обрати на вечерашниот митинг додека зад него се вееше знаме со двоглав орел.

Ahmeti


Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.