Ознака: митинг
Македонија 02.05.24 | 14:18

Касами: „Вреди“ ќе го одржи завршниот митинг во Тетово, Груби да не провоцира

Албанските коалиции „Европски фронт“ и „Вреди“ не се откажуваат од одржување на завршните митинзи во ист ден во Тетово. Носителот на листа за пратеници во ИЕ6 од коалицијата...

Македонија 01.05.24 | 11:04

Албанската пејачка во првите редови на митингот на ВМРО-ДПМНЕ

Пејачката Аделина Тахири на својот Инстаграм објави неколку фотографии на кои е во првите редови, на партиски митинг на ВМРО ДПМНЕ. Не е познато во какво својство се...

Македонија 29.04.24 | 19:12

ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО ДПМНЕ во Ѓорче Петров

Во тек е народен митинг на ВМРО ДПМНЕ во скопската општина Ѓорче Петров кој се одржува во пресрет на претседателските и парлементарните избори кои се закажани за 8 мај.

Македонија 29.04.24 | 17:45

Мицкоски: Коалицијата предводена од ВМРО ДПМНЕ е пред историска шанса од опозиција да освои мнозинство во Парламентот

„Помина првиот круг, малкумина од власта на СДСМ и ДУИ беа свесни за тоа што ќе се случува. Но, ние таа енергија која што ја чувствуваме во кампањата, таа емоција која...

Македонија 29.04.24 | 16:40

ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО ДПМНЕ во Јагуновце

Во тек е народен митинг на ВМРО ДПМНЕ во општина Јагуновце, во пресрет на вториот круг претседателски избори и парламентарните избори кои ќе се одржат на 8 мај.

Македонија 29.04.24 | 16:13

Голем митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Ѓорче Петров: Мисајловски ги повикува граѓаните да се приклучат на промените!

Почитувани пријатели од Ѓорче Петров, Ве покануваме денеска, 29 април, на голем народен митинг пред Црквата Св. Петар и Павле во 18.30 часот. Биди дел од промените! Биди дел...

Македонија 28.04.24 | 22:44

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ партнерот ќе го бара во албанската опозиција, во партиите со кои ќе споделуваме исти вредности и принципи, а за ДУИ време е за опозиција и одговорност

ДУИ како политичка партија дојде на власт со приказна за човекови права, а заврши како партија која печали врз човековите права и ги краде и своите и другите. И затоа...

Македонија 28.04.24 | 22:11

Сајкоски со порака до сите граѓани: Приклучете се на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата Твоја Македонија за Македонија да биде подобро место за живеење

Ќе направиме повеќе за инфраструктурата, ќе го направиме патот Градско – Прилеп, за Битола повторно ќе има инвестиции. ВМРО-ДПМНЕ ќе направи рамен терен за сите за да...

Македонија 28.04.24 | 20:53

ВО ЖИВО: Народен митинг во Битола – Македонија повторно твоја!


Економија 28.04.24 | 20:32

Сајкоски: Патот Кичево- Демир Хисар- Битола ќе го завршиме, а општина Демир Хисар ќе добие средства од предвидените 250 милиони евра за општините за да може да се развива

Денес ни е потребно единство за да можеме да испорачаме резултати. Денес ни е потребно единство за да може да донесеме развој, единство на сите граѓани за да може да донесеме...

Македонија 28.04.24 | 19:31

ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Демир Хисар


Македонија 26.04.24 | 22:13

Ковачевски: Со ВМРО ДПМНЕ ќе се стави крај на нашите ЕУ перспективи, крај на независните медиуми и судство и на добрите меѓуетнички односи

„Никогаш и по ниту една цена нема да се откажеме од она во што веруваме и ќе се бориме сè додека не успееме тоа да стане реалност, нема да дозволиме никој да ја уназадува...

Македонија 26.04.24 | 22:11

Мицкоски со порака од Кавадарци: Mасовна излезност, колку повеќе гласаат, толку поголема ќе биде силата за промени

Во првиот круг издвојувавме огромна победа, која покажа дека народот е свесен за тоа што се случува во нашата татковина. Ова е револуција на народот, пред се затоа што...

Македонија 26.04.24 | 22:01

Николоски: На 8-ми мај потребна е масовна референдумска излезност за влада на ВМРО-ДПМНЕ која нема да е уценувана од никого, за СДСМ и ДУИ во опозиција

„Во првиот круг му поставував прашања на Пендаровски, не одговори на ниедно. Наместо да одговара прашања, плаќаше ботови по социјални мрежи лично да ме навредуваат...

Македонија 26.04.24 | 20:57

ВО ЖИВО: Народен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци


Македонија 26.04.24 | 19:13

Мицкоски: Освоивме 20% повеќе гласови од збирот на гласовите на владините кандидати – власта на ДУИ и СДСМ е делегитимирана и после 8 мај заминува во опозиција

Имаме во првиот круг историска разлика од 183 илјади гласа предност во однос на кандидатот Стево Пендаровски. Идниот претседател, професорката Гордана Силјановска Давкова...

Македонија 26.04.24 | 19:10

Ковачки: СДС не е противник само на ВМРО-ДПМНЕ, туку противник на народот и Македонија

Најпрво сакам да ви се заблагодарам за огромната поддршка и да ви честитам на сите за победата. Затоа што оваа победа не е само на ВМРО-ДПМНЕ, туку победа на целиот македонски...

Македонија 26.04.24 | 18:50

ВО ЖИВО: Народен митинг во општина Неготино- Македонија повторно твоја!

Во тек е народен митинг на ВМРО ДПМНЕ во општина Неготино. Следете на овој линк

Македонија 22.04.24 | 23:16

Силјановска Давкова од Штип: Од вас зависи што ќе се случи на 24 април, очекувам политички земјотрес, а на 8 мај вулкан

Ви ветувам дека на 24 април и на 8 мај повторно ќе славиме на сите плоштади, доаѓа времето на градителите на Македонија, татковината не се менува, таа се наследува, немаме...

Македонија 22.04.24 | 22:49

Мицкоски: Нападите од Ахмети се израз на паника, знае дека ќе загуби и оти ќе си ги загуби и чираците од СДСМ

Не е никаква храброст државата да му ја поклониш на Али Ахмети како што тоа го направи Димитар Ковачевски. Не е никаква храброст да создадеш извитоперен артаноиден режим...