Вечерва во „Топ тема“, интервју со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.
„Топ тема“ со Снежана Лупевска Созен почнува во 19,15 часот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.