Ознака: Лидер
Македонија 11.05.22 | 11:04

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва во „Топ тема“

Вечерва во „Топ тема“, интервју со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. „Топ тема“ со Снежана Лупевска Созен почнува во 19,15 часот.

Свет 07.04.22 | 09:03

Лидерот на Ал Каеда се појави на видео-снимка покрај гласините за неговата смрт

Лидерот на терористичката група Ал Каеда се појави на видео-снимка, со што ги отфрли гласините за негова смрт. Во едно од ретките негови објавени видео-снимки Ајман ал...

Македонија 01.01.22 | 19:11

Мицкоски: Не очекувам прогрес во СДСМ, ќе се продолжи со заевизмот, затоа одиме на избори

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешното гостување на телевизија Алфа се осврна на темата нова влада предводена од Димитар Ковачевски. Тој вели...

Македонија 12.12.21 | 08:26

СДСМ денеска ќе го избере наследникот на Заев на лидерската позиција

Вонредните внатрепартиски избори во СДСМ на кои ќе се избира нов претседател на партијата ќе се одржат денеска, а гласањето ќе се одвива по електронски пат. Сите членови...

Македонија 11.12.21 | 12:10

За нов лидер на СДСМ ќе гласаат 17 000 членови помалку одошто на минатите избори

Централната изборна комисија, задолжена за спроведување на вонредните внатрепартиски избори во СДСМ, коишто ќе се одржат в недела, на 12 декември, информира дека согласно...

Македонија 05.12.21 | 19:26

Стефковски го поддржа Мицкоски за нов мандат: На ВМРО ДПМНЕ ѝ е потребно ова раководство

На 12-ти декември, ВМРО-ДПМНЕ го закажа својот редовен Конгрес. Како претседател на општинскиот комитет Гази Баба кој претставува бастион на ВМРО-ДПМНЕ, по последните...

Македонија 04.12.21 | 12:50

Мерко избран за лидер: По Струга ќе го развива и регионот

Градоначалникот на Струга Рамиз Мерко е избран за претседател на новиот состав на Советот за развој на Југозападниот плански регион на првата конститутивна седница. Очекувам...

Македонија 03.12.21 | 19:43

Деспотовски: Не му се спротиставувам на Заев со кандидатурата за лидер на СДСМ

Концептот 28 што го поднесов денес се фокусира на луѓето. Нудам нов концепт, на кој начин ќе им излеземе на луѓето во пресрет. Нудам целосно нов начин на спроведување на...

Македонија 02.12.21 | 22:18

Ковачки одговара на прашањето дали Мицкоски ќе има противкандидат за лидер во ВМРО ДПМНЕ

Драган Ковачки вечерва гостуваше во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21. Ковачки, меѓудругото говореше за тоа дали е можно лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски,...

Македонија 02.12.21 | 21:26

Ковачевски: Не ми пречи Заев да остане премиер до средување на политичката криза

Постигнат е напредок во преговорите со Алтернатива, но за поделба на ресори се уште не станало збор. Споменуваните имиња за идни министри, се само шпекулација. Ова го...

Македонија 21.11.21 | 21:46

Курто Дудуш: Иден претседател на СДСМ и мандатар за нова влада Максим Димитриевски?

Актуелниот градоначалник на Шуто Oризари, Курто Дудуш објави фотографија со актуелниот градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски и на својот Фејсбук профил напиша:...

Македонија 19.11.21 | 21:51

Лукаревска одговори дали ќе се кандидира за лидер на СДСМ

Во моментов премиер и лидер на партијата е Зоран Заев јас не би се кандидирала за лидер, вели заменик претседателот на СДСМ, Сања Лукаревска во „Трилинг“. Таа напоменува...

Македонија 19.11.21 | 21:44

Мицкоски: Во 21 век не може некој да ни го оспорува правото на јазик, идентитет, историја и култура

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска гостуваше во „Утрински брифнг“ каде што меѓудругото говореше за ниското ниво на странски инвестиции во Македонија,...

Македонија 06.10.21 | 18:31

Мицкоски: Толку се нервозни што почнаа меѓу себе да се тепаат по улици, очи да си вадат

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешниот митинг во општина Петровец порача дека доста е од ароганцијата и манипулациите на власта, коментирајќи...

Култура 01.06.21 | 18:12

Мицкоски: Во културата нема ниту еден позначаен проект, освен безмилосно трошење на народни пари

Во културата на пример, не можеме да се сетиме на ниту еден позначаен проект освен на она безмилосно трошење на народните пари преку оние скандалозни проекти за коишто...

Македонија 01.06.21 | 17:49

Ни трага ни глас од инфраструктурните објекти коишто ги ветуваше Владата, време е да заминат

Нема ниту трага ниту глас од инфраструктурните објекти коишто ги ветуваше Владата, време е да заминат, изјави денеска Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО ДПМНЕ на прес-конференциија. Од...

Свет 22.05.21 | 20:04

Лидерот на „Хамас” првпат се појави во јавност по прекинот на огнот

Лидерот на Хамас Јахија Синвар се појави во јавност за првпат по завршувањето на операцијата „Чувари на ѕидовите”, јави „Ynet”. Израелскиот министер за одбрана Бени...

Македонија 14.05.21 | 14:59

Нема ефект од државната помош за стопанството во Битола, фирмите се борат за егзистенција, големи разочарувања од локалната власт

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ денеска беше во Битола, каде што се сретна со претставниците на Стопанската комора во Битола и со нив разговараше за тоа како...

Македонија 07.05.21 | 18:25

Мицкоски: Никогаш нема да престанам да се борам за безусловна правда на сите граѓани без разлика на нивната припадност

Ние разговараме за правда. Тоа е основното нешто што треба. Ние сме политичари кои треба да се грижат, граѓаните имаат загарантирана правда и нема никогаш да бидам мирен...

Македонија 05.05.21 | 16:25

Мицкоски: Одговорност за аферата „Мафија“ ќе има веднаш по смената на власта

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ најавува дека ќе има одговорност за аферата „мафија“ која тој ја обелодени, веднаш по смената на власта. Кога ја објавив аферата...