Ознака: топ тема
Скопје 11.05.22 | 22:46

Поддршката за ВМРО-ДПМНЕ во скопските општини некаде е и тројно зголемена во однос на СДСМ, вели Мицкоски

На прашањето дали смета дека обвинувањата од страна на советниците на СДСМ во Советот на Град Скопје дека градоначалничката Данела Арсовска не сака да ги слушне нивните...

Македонија 11.05.22 | 22:25

Mицкоски: Нема веќе наши-ваши, секој криминал мора да се санкционира

Нема веќе ваши, наши…Сè што е спротивно на закон да се санкционира, порача вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во емисијата „Топ тема“ на Телма. Мицкоски...

Економија 11.05.22 | 22:03

Преку фиктивни фактури и фирми се правел криминал со поврат на ДДВ во УЈП

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашната „Топ тема“ најави избивање на уште една афера, тешка 20 до 30 милиони евра, поврзана со повратот на ДДВ за компаниите. Потенцијална...

Економија 11.05.22 | 21:19

Пратеник на ДУИ купил компанија која работи на Коридорот 8?

Проектот од 900 милиони евра е епски криминал на ДУИ и власта, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашната „Топ тема“ на Телма. Јас појаснив и претходно...

Македонија 11.05.22 | 20:23

Ајде да изгласаме една изборна единица и Тупанчевски уште следниот ден ќе добие работни групи, повика Мицкоски

Ајде утре, еве привремено ќе ја тргнеме блокадата да изгласаме сите заедно во парламентот една изборна единица, да не бидат шест, другиот ден веќе ќе ги добие Тупанчевски...

Македонија 11.05.22 | 20:11

Мицкоски за следните чекори: Нема да се страшни за граѓаните, туку за власта на СДСМ и ДУИ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостување во емисијата „Топ тема“ на  Телма, потенцираше дека следите чекори на ВМРО-ДПМНЕ во однос на најавената активна...

Македонија 11.05.22 | 19:32

ВО ЖИВО: Мицкоски на „Топ тема“

Следете го во живо гостувањето на „Телма“ на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во емисијата „Топ тема“ со Снежана Лупевска Созен:

Македонија 11.05.22 | 11:04

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва во „Топ тема“

Вечерва во „Топ тема“, интервју со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. „Топ тема“ со Снежана Лупевска Созен почнува во 19,15 часот.

Македонија 12.01.22 | 22:08

Ковачевски го понижи Димитров: Маричиќ ќе биде подобар евроинтегративец!

Во однос на преговорите со Бугарија, можам да кажам дека тоа што е водено, Димитров учествувал и на крајот прашањето би било со што со тој не се сложува и од кога не се...

Македонија 17.11.21 | 19:21

ВО ЖИВО: Христијан Мицкоски на Топ тема

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва ќе биде гостин во емисијата „Топ тема“ во 19:15 часот на телевизија Телма. Неговото гостување може да го следите во живо...

Македонија 29.09.20 | 12:01

Мицкоски вечерва гостин во „Топ тема “ на телевизија Телма

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва ќе биде гостин во емисијата „Топ тема“ во 19:15 часот на телевизија Телма. Неговото гостување може да го следите во живо...

Македонија 10.07.20 | 20:21

И на овие избори Заев ветува ветинг во правосудството, не стигнал во првиот мандат

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев вечерва во гостување во Телевизија Телма повторно најави ветинг во областа на правосудството. Тргнувме со прочистувањето на правосудството...

Македонија 10.07.20 | 20:18

Мицкоски: Мора да се сочува унитарниот карактер на државата

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во емисијата на Телма зборуваше за унитарниот карактер на државата и посочи дека во програмата на ВМРО-ДПМНЕ...

Македонија 10.07.20 | 20:12

Заев: Сè е отворено за разговор, но мојата желба е ДУИ да оди во опозиција

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во вечерашното интервју на телевизија Телма рече дека ДУИ со барањето Албанец премиер испратила уценувачка порака. Уцени нема да прифатиме,...

Економија 08.07.20 | 22:05

Јанушев: Планираме 50 илјади вработувања

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на гостувањето на емисијата „Топ тема“ на телевизија Телма се...

Економија 08.07.20 | 20:18

Шахпаска не знаеше да посочи еден проект осмислен и започнат од СДСМ

Имаме работа со најнеспособната влада во историјата на државата, посочи носителот на кандидатската листа на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, зборувајќи за инфраструктурните...

Македонија 08.07.20 | 19:57

Јанушев до Шахпанска: Засрамете се, зборувате за успешно здравство, а тоа крахира!

Успехот во здравството го мерите со тоа колку луѓе сте запослиле, всушност, колку непотизам сте направиле, посочи носителот на кандидатската листа на ВМРО-ДПМНЕ Игор...

Македонија 14.05.20 | 15:17

Мицкоски вечерва на „Топ Тема“ во 19,15 часот

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва ќе гостува на „Топ Тема“ на телевизијата „Телма“. Интервјуто почнува во 19,15 часот.

Македонија 13.05.20 | 19:50

Заев: На високи температури е незамисливо да се оди со маски на гласање, затоа избори сега

Сите треба да разберат дека никој не се брза да оди на избори, но во текот на летото, на високите температури е незамисливо да се оди со маски на гласање, рече вечерва...

Македонија 21.04.20 | 20:11

Чулев: Најголемиот товар падна врз МЗ и МВР за спроведување на сите мерки кои досега беа донесени

Министерот за внатрешни работи Чулев во вечерашната Топ тема ги замоли граѓаните да не ги отежнуваат активностите на полицијата, бидејќе тие го носат најголемиот товар...