Ознака: ВМРО-ДПМНЕ
Македонија 23.02.24 | 08:55

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и ДУИ пред заминување ги покачија цените на катастарските услуги за 300%, народот со право вели дека немаме држава, треба да ја вратиме

СДС и ДУИ пред заминување ги покачија цените на катастарските услуги и за 300%, народот со право вели дека немаме држава, треба да ја вратиме, се вели во партиското соопштение...

Македонија 22.02.24 | 15:20

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо да мудрува, Кузеска нека им каже на пратениците од СДС да поддржат продолжување на пасошите

Наместо да мудрува, Кузеска нека им каже на пратениците од СДС да поддржат продолжување на важноста на пасошите предлог на ВМРО-ДПМНЕ. Пратеникот Бране Петрушевски...

Македонија 21.02.24 | 21:50

Мисајловски: Победничка еуфорија во Куманово, народот се сплотува и масовно ни се приклучува

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски вечерва присуствуваше на отварањето на новиот штаб на паријата во Куманово, каде што присуствуваа и голем број на...

Македонија 21.02.24 | 21:35

Прекрасна и победничка атмосфера при отворање на новиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ во Куманово

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски присуствуваше на отварањето на новиот штаб на партијата во Куманово. Прекрасна и победничка атмосфера при отворање...

Македонија 21.02.24 | 16:06

Народот не смее да биде заробен со месеци: СДС да го поддржи предлогот законот на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на пасошите

СДС да го поддржи предлогот законот на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на пасошите, народот не смее да биде заробен со месеци, се вели во партиското соопштение...

Македонија 21.02.24 | 09:15

И во последните денови од владеењето власта е брутална, сега си играат со судбината на Леонид!

Со СДС и ДУИ секојдневно тоне се, а цената дури и на последните денови од нивното владеење е висока, чини животи. На 6 февруари прва вест во медиумите беше заминување на...

Македонија 20.02.24 | 22:12

Анкета на ИПИС: ВМРО-ДПМНЕ води во претседателската трка со голема предност пред СДСМ

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, ќе освои најмногу гласови во првиот круг од претседателските избори што ќе се одржи на 24 април. Според резултатите од анкетата изработена од...

Македонија 20.02.24 | 21:53

ВМРО-ДПМНЕ ќе биде апсолутен победник на изборите, ќе има двојно повеќе пратеници од СДСМ, но недоволно за сам да формира влада

ВМРО-ДПМНЕ ќе освои апсолутно мнозинство на парламентарнмите избори закажани за 8 мај, но не доволно за партијата да може сама да формира влада. Вакво нешто покажуваат...

Македонија 20.02.24 | 16:07

Власта во заминување во очај и паника дава 46 милиони евра на омилената фирма Марковски, ЈО веднаш да отвори истрага

46 милиони евра одат во џебот на фирмата Марковски за ископ на јаглен во РЕК Битола, која важи за блиска до владата на СДС и ДУИ. Тендер од 46 милиони евра власта му дава...

Македонија 20.02.24 | 09:12

Идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе воведе издавање на градежни дозволи без човечко влијание за корупција

Идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе воведе издавање на градежни дозволи без човечко влијание и ќе ја поврзе Македонија со нови автопати и експресни патишта. Главен проблем...

Македонија 19.02.24 | 09:13

Два софтверски проекти дел од планот на ВМРО-ДПМНЕ за налување на корупцијата во урбанизмот

ВМРО-ДПМНЕ со два софтверски проекти, е-урбанизам и бим софтвер ќе се бори против корупцијата во урбанизмот. Првиот, како што соопштуваат од патријата, е е-урбанизам...

Македонија 18.02.24 | 14:16

За разлика од СДС која заташкуваше прекршување на законот, ВМРО-ДПМНЕ ги осудува и ќе ги казнува сите кои се огрешиле

Јавноста можеше да види дека МВР/СДС е претворена во институција која миже пред криминалот, која дозволува корупцијата вртоглаво да расте и овозможува подземјето да...

Македонија 18.02.24 | 11:57

ВМРО ДПМНЕ: Лицето кое учествувало во инцидентот веднаш ќе биде отстрането од обезбедувањето, бараме органите да казнат секакво насилство

По приведувањето на полицаецот Ивица Б., кој синоќа во кафуле во центарот на Скопје нападнал колега на должност, од опозициската ВМРО-ДПМНЕ велат дека тој ќе биде отстранет...

Македонија 18.02.24 | 09:45

Граѓаните се во „државен притвор“ поради неспособност и неодговореност на СДСМ и ДУИ

Постојат основани сомненија дека за да му направат сопки на техничкиот министер од опозицијата, СДСМ и ДУИ свесно креирале недостаток на обрасци поради што 100 илјади...

Македонија 18.02.24 | 09:33

ВМРО-ДПМНЕ: ДУИ и СДС = 7 години инфраструктурна катастрофа на патниот, воздушниот и на железничкиот сообраќај

7 години власт на ДУИ и СДС, а немаат направено ниту еден метар автопат. Единствено изиграа чочек во тунелите на автопатот Демир Капија-Смоквица кој беше реализиран од...

Македонија 16.02.24 | 16:05

СДСМ и ДУИ да го поддржат Законот за продолжување на важноста на пасошите кој е предлог на ВМРО-ДПМНЕ, за да се стави крај на хаосот

СДС и ДУИ да го поддржат Законот за продолжување на важноста на пасошите предлог на ВМРО-ДПМНЕ, за да се стави крај на хаосот. И СДС и ДУИ имаат шанси да помогнат да се...

Македонија 16.02.24 | 09:45

Мицкоски: Сите признаваат дека ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на следните парламентарни избори, па дури и Владата

„ВМРО-ДПМНЕ ќе победи убедливо и секако, да ВМРО-ДПМНЕ ќе ја предводи во годините коишто следат идната македонска влада“, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан...

Македонија 16.02.24 | 08:43

СДСМ и ДУИ да го поддржат законот за продолжување на важноста на пасошите за да се стави крај на хаосот

СДС и ДУИ да го поддржат Законот за продолжување на важноста на пасошите предлог на ВМРО-ДПМНЕ, за да се стави крај на хаосот.И СДС и ДУИ имаат шанси да помогнат да се...

Култура 15.02.24 | 18:40

ВМРО-ДПМНЕ: Судир на интерес – средното име на Агенцискиот финансиски советник дадено од кумовите ДФРМ и Агенцијата за филм

Комисијата за култура на ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук  открива за судир на интереси во Агенцијата за филм. „Бранко Петровски, доскорешниот финансиски советник...

Македонија 15.02.24 | 18:02

Се потврдија ставовите на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ дека ЈСП е бунар без дно, Арсовска да каже зошто нема плати за вработените и покрај изгласаните 700 милиони денари?

Ретко кога сме изненадени, но не очекувавме дека за толку брзо ќе излезе вистината на виделина, и да се добие потврда за ставовите на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ,...