Премиерот не можел да излезе од Скопје денес ради гужвата. Нели знае човекот дека има воз за Прилеп и се стига за 14-18 саати, пишува на фејсбук Ивор Мицковски, алудирајќи на изјавата на Димитар Ковачевски дека поради сообраќајниот хаос кој владее во главниот град едвај го напуштил Скопје и заминал за Прилеп.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.