Ознака: гужва
Скопје 07.09.21 | 09:55

Едно време едни „загрижени аеродромци” мереа време и броеја коли, денес седнати во кожните фотелји, заборавија како е

И вака секое утро, со години… Едно време едни „загрижени аеродромци” мереа време и броеја коли, денес седнати во кожните фотелји, заборавија како е, реагира Дејан...

Скопје 01.09.21 | 10:24

Имам чувство како да започнала некоја операцијата под кодно име „Зарази што повеќе“

Имам чувство како да започнала некоја операцијата под кодно име „Зарази што повеќе“, коментира директорот на Здружението на приватни автобуси „Слободен превоз“...

Македонија 12.07.21 | 20:16

Тензии, редици и чекање пред клиниките на првиот ден од вакцинацијата без закажување

Долги редици во поликлиниките во главниот град на првиот ден од вакцинација без закажување термин. Уште во раните утрински часови имаше стотици граѓани, претежно постари...

Балкан 12.07.21 | 16:19

Србите играат фудбал на граничен премин со Македонија, за да го скратат чекањето

Србите кои тргнаа на годишен одмор најдоа начин како да се искулираат додека чекаат да помине гужва на границата и ова е хит, пишува белградскиот портал Ноизз, јави...

Македонија Балкан 27.03.21 | 11:28

Македонци, Босанци, Црногорци чекаат на ред да се вакцинираат на Белградскиот саем

Медиумите во Србија од утрово известуваат за големи гужви на Белграадскиот саем каде се спроведува масовна вакцинација против ковид-19 на населението. Но, она што е различно...

Скопје 15.03.21 | 18:06

Кластер ЈСП: Вака изгледа линијата 24

Нов кластер би можеле да бидат автобусите на ЈСП.На социјалните мрежи се појави фотографија од линијата бр. 24. Може да се види дека има огромна гужва и речиси е неверојатно...

Скопје 25.02.21 | 15:46

Врати едвај се затвораат на преполните автобуси, ни со зголемени бројки нема абер за повеќе линии

Ретко кога ќе помине автобус, а ако дојде – пробај и влези внатре. Овие фотографии се направени денеска во Скопје, а во нив се гледаат автобусите од линиите 9 и 19, но...

Економија 24.12.20 | 17:48

Жална Македонијо – редици пред банка среде корона за 6.000 денари

За 6.000 денари. Сликите се од Струга и Скопје. Го доведоа народот буквално на питачки стап, а тој наместо со стап, ги гласа сè уште.. Жална Македонијо! Quo Vadis! – вака Роберт...

Скопје 20.12.20 | 22:38

Кафеаните се затворија, плоштадот се наполни, маски не носат сите

Откако во 18 часот ќе затворат угостителските објекти, граѓаните ги посетуваат трговските центри или пак плоштадите. Вчера и денеска во центарот на Скопје, сликата е...

Балкан 20.12.20 | 19:51

Гастајбартерите се враќаат дома за празниците: Километарски колони во Хрватска и Србија, Македонија сеуште отворена без негативен ПЦР тест

Километарски колони и чекање со часови. Србија блокирани пред стапувањето на заострените мерки. Ваква е сликата со која се соочуваат граѓаните кои тргнале и сакаат...

Скопје 17.12.20 | 10:39

Нема изречено ни една казна за групирање, а плоштадот секоја вечер изгледа вака

Како да нема пандемија – така навечер изгледа плоштадот „Македонија“ во Скопје, каде голем број на граѓани се шетаат околу поставените украси и новогодишната елка....

Скопје 11.11.20 | 14:54

57-ца крца до даска, поздравете го Филипче портпаролот и неговите мерки

Редуцираните линии во јавниот превоз во Скопје предизвикуваат хаос во автобусите. Иако според протоколите, во еден автобус може да се возат само 50 отсто патници од вкупниот...

Македонија 10.10.20 | 13:19

Граѓаните гневни за новите мерки, изгледа Филипче воопшто не се качил во автобус

Граѓаните лути и гневни по најавите за новите рестриктивни мерки кои што завчера ги соопшти министерот за здравство, Венко Филипче. На социјалните мрежи тие најмногу...

Македонија 04.10.20 | 22:53

Коњопоите се забранети, потсети Владата и ги утрврди новите рестриктивни мерки

На денешната 8-ма седница, Владата ги усвои заклучоците од состанокот на Комисијата за заразни болести при Министерството за здравство, одржан денеска, со предлог мерки...

Скопје 03.10.20 | 11:34

Законите не важат за сите? Вака изгледа „Мош“ во петок навечер

Во ден кога беа забележани рекордни 225 новозаболени од ковид-19 во Македонија, а учениците учат онлајн, ова е сликата од еден познат скопски бар.   И покрај забраните...

Скопје 20.09.20 | 20:44

Километарски колони: Скопјани со часови не можат да си дојдат дома

Нервозни возачи, свирење и пцуење. Вака изгледа вечерва влезот на Скопје. Километарски колони од возила. Гужвата почнува уште пред надвозникот кај населбата Ченто па...

Сервиси 30.08.20 | 20:00

Зврши продолжениот викенд: Колони возила се враќаат кон Скопје

Со завршувањето на продолкженито викенд колони возила, најмногу од Охрид, се движат кон главниот град. Особено има застој на патниот правец Охрид-Скопје, а гужва се...

Македонија 09.08.20 | 20:23

Потврдени првите ковид-случаи од журките во Охрид

Тројца позитивни на ковид-19 коишто биле на забавите во Охрид за продолжениот илинденски викенд, јавува „Канал 5“ повикувајќи се на болнички извори. Заразените се со...

Сервиси 26.07.20 | 18:59

Патот кон Свети Наум блокиран од возила, најмалку две сообраќајки

Очекувано, Охрид викендов е преполн со туристи, а многу од нив се упатија и кон Свети Наум. Сепак, како што пренесуваат „Охриѓани“, на патот од градот кон плажите се случиле...

Сервиси 25.07.20 | 11:30

Патот кон Охрид во моментов

Уште од рано утрово автомобилски колони се упатија од Скопје кон Охрид. Вака изгледаат и наплатните рампи на автопатот кон Гостивар во моментот, а слична слика има во...