Ознака: ивор мицковски
Твитови 09.12.19 | 15:50

Mицковски: Заев побара справување со корупцијата, но за Анѓушев тоа не важи


Македонија 04.12.19 | 12:42

Ваков криминал е поисплатлив, трезористот од НЛБ доби 9 години затвор за слична сума

Трезористот од НЛБ доби 9 години затвор за слична сума. Испаѓа ваков криминал е поисплатлив, коментира на фејсбук Ивор Мицковски, откако денеска на пладне судот ја изрече...

Македонија 03.12.19 | 11:59

Нѐ крадат, перат пари пред наши очи и уште претендираат да им бидеме благодарни

Две табели на антиподите. Меѓу врвот сме по загаденост, на дното по знаење на нашите млади, пишува на фејсбук аналитичарот Ивор Мицковски. Нашите буџети растат, но се...

Македонија 28.11.19 | 12:58

Ивор Мицковски: Никад извини од ДУИ, иако овој народ и држава простија 30 години невиден криминал

Ивор Мицковски на својот фејсбук профил го коментира однесувањето на членовите на  ДУИ. Нема кај Али и Груби извинувања до небо. Нема кај Садику чист воздух, Швајцарија...

Македонија 26.11.19 | 19:18

Мицковски: Озбилни сте, па прашајте во МВР кој пријавил, пошто имаше 10 комбиња и оклопни возила веднаш до МНТ

Владата формирала владина работна група за да се открие организаторот за прославата на Шверцери. Озбилни сте, па прашајте во МВР кој пријавил пошто имаше 10 комбиња и...

Скопје 26.11.19 | 18:56

Мицковски: Клетва е да се живее во вака пропадната држава

Кисела Вода е депонија и руина на секој чекор. Ова е стока народ, ама ова се и неодговорни власти. Џабе слики со 50-100 метра лошо асфалтирани улички, кои на прв дожд се распаѓаат,...

Твитови 25.11.19 | 22:35

Мицковски: За која сум беше изнајмен театарот?


Македонија 22.11.19 | 15:03

Мицковски: ДУИ ви направи ветинг во цела држава

Не само што не прават ништо позитивно, туку се жив апашалук се сите министерства што ги водат ДУИ, вели Ивор Мицковски додавајќи дека власта може да зборува колку сака...

Македонија 21.11.19 | 15:15

Мицковски до дечкото од Крива Паланка: Олабави, прво труете, па се криете како кукавици!

Силниот критичар на власта Ивор Мицковски објави на Фејсбук дека подолго време го напаѓаат партиски ботови на Твитер и преку објавата на Фејсбук испраќа предупредување. Нападите...

Скопје 19.11.19 | 19:46

Му е*аме мајката на Ивор: Шиилегов го поздрави Мицковски преку Телма, овој му возврати срдечно

Новинарот Ивор Мицковски, кој поради критики кон власта ја загуби работата во ТВ Телма, реагира на поздравот што му го упати градоначалникот на Скопје Петре Шилегов. Градскиот...

Скопје 19.11.19 | 18:26

Не се исти – полоши се: Почна да се гради уште една зграда во Аеродром

Откако во април граѓани реагираа дека се сечат дрвјата во паркот кај поранешна „Славија“ кај ОУ „Браќа Миладиновци“ во Аеродром, сега просторот покрај улицата „23...

Скопје 18.11.19 | 12:42

Ивор Мицковски за грижата на Шилегов за зеленилото: Саем се исекоа преку илјада дрва, Водно е искасапено до Матка, шумата во Гази Баба се делка за згради…

Откако градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов денеска на засадувањето на новите јапонски цреши на улицата „Максим Горки“ рече дека градот продолжува да се грижи...

Македонија 15.11.19 | 22:12

Мицковски: Ова сра*е еднаш ќе пукне, колку и да ви успева секој ужас да го нормализирате!

Анѓушев конфликт на интереси. Ременски дома си чувала доверливи документи, а веќе вмешана во Рекет. Бучковски како и Груевски му застаре делото. Еден режим му го држеше...

Твитови 14.11.19 | 11:34

Единствени оригинални проекти ви се на Вице кафаните по Скопје

Многу ми е јако ова со грижава за гаражава од СК2014-та кај Автомакедонија, демек ќе се угушеле граѓаните, криви се обвинители, не знам што. Спроти улица им воскреснавте...

Македонија 12.11.19 | 17:27

Една лекција дечки ќе научите наскоро: Ако од левица тргнеш накај центар и се бавиш со десничарски политики, ќе изгубиш од десницата!

Лекцијата од шпанските избори треба да е индикативна за Македонија и оваа слепа власт. Социјалистите се мислеа за победници, наместо тоа заедно со каталонското прашање...

Економија 12.11.19 | 14:52

Мицковски: Е, Зоки, епски лажове

Е Зоки епски лажове, абе овој, а отвори уста лаже, вели Ивор Мицковски додавајќи дека денеска на прес-конференција премиерот Заев се пофали дека фирмите на Кочо бележеле...

Македонија 12.11.19 | 12:18

Мицковски: Неспособни, нема никогаш повеќе глас да добиете од слободните граѓани

И поранешниот функционер на СДСМ Ивор Мицковски се придружи на острите критики од јавноста за предлогот на новиот закон за јавни собири, кој власта на СДСМ се обиде...

Твитови 05.11.19 | 20:02

Лоша порака за Зоки лично од Париз

Лоша порака за Зоки лично од Париз. 4 месеци барал и не добил средба со Макрон. Пендаровски доби средба 3 недели по недобивањето датум. Треба нешто да ви каже ова.

Македонија 03.11.19 | 17:07

Мицковски со листа до власта: Не е релизирана ниту една мерка од Владинот план за чист воздух!

Новинарот Ивор Мицковски на својот фејсбук профил објави листа со која се опшува вистинската состојба и начинот на работа на власта. Новинарот на својата објава напиша:...

Македонија 30.10.19 | 17:50

Гори цела Македонија и ги заболе таквото, изгледа таквото е на прав пат

Во март и април пошто така им одговараше пред претседателски тврдеа дека пожарите биле политички тероризам. Поминаа избори и ги заболе таквото, изгоре кај Велес шума...