Швецери ко ДУИ јавно кажуваат дека бараат 150 илјади албански гласови, за да уценувале со Уставни измени која македонска партија сакала нивни гласови за да избере претседател, вели Ивор Мицковски.

Вакви пазарџии нигде нема, ти нуди гомна за злато, предавство за помија, воштена фигура за историска ревизија.
Ја гарантирам дека која и македонска партија да излезе со ветување дека никад повеќе нема да коалицира со ДУИ и да прифаќа вакви недоквакани дилови, ќе добие 300 илјади гласа плус.
Тотално пролупале од ДУИ, сега вака напупени до македонските дунстери е, вели Мицковски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.