Ознака: ивор мицковски
Македонија 19.07.20 | 12:27

Ивор Мицковски за журката во Струмица: Кога властите не се одговорни, не очекувајте граѓаните да бидат ништо подобри

Откако во медиумите се појавија снимки од синоќешната журка во ноќен клуб во Струмица, во денот кога Македонија брои рекорден број на новозаразени, аналитичарот Ивор...

Македонија 16.07.20 | 14:53

Мицковски: Mалку самокритика другари, а не само плачење и правдање

Нашата квазинезависна сцена која наместо да биде носител на револуционерна енергија и идеали, и која потона во жабокречината на султан партиите се шокира и не го вади...

Македонија 16.07.20 | 10:08

Мицковски: Баш ме интересира како ќе се однесуваат со ДУИ, буквално ги воскреснуваат по втор пат

Македонскиот политички и партиски систем е трул и спремен за пензионирање, вели активистот Ивор Мицковски, додавајќи дека повеќе не сме во состојба да создадеме власт...

Твитови 12.07.20 | 21:21

Ивор Мицковски: Во оваа држава сè е политички и партиски детерминирано


Твитови 11.07.20 | 19:12

Некој сакал предизборна акција со Панчевски ама и тој им кидна


Твитови 10.07.20 | 09:19

Заев ќе укинува седум министри без ресор за да воведе со ресор


Македонија 07.07.20 | 21:52

Ниеден граѓанин на оваа држава не заслужува вака бахати ликови, порача Мицковски

Ниеден граѓанин на оваа држава не заслужува вака бахати ликови, порача аналитичарот Ивор Мицковски, зборувајќи за заканите за војна доколку нема албански политичар...

Македонија 07.07.20 | 15:23

Мицковски: Пред времен објект се сече дрво, па се пали кафич, па се подига зграда

Пред времен објект се сече дрво, па се пали кафич, па се подига зграда. Ај можеби ќе стават зеленило или некој тревник, коментира на Фејсбук Ивор Мицковски за она што се...

Македонија 07.07.20 | 14:44

Мицковски: Eвтини коалициски приказни, тоа се вика, сме ми боје лепо стоје!..

Аналитичарот и новинар, Ивор Мицковски ги анализира коалициските приказни на лидерот на СДСМ, Зоран Заев! Евтини коалициски приказни. Заев: Ќе земам и шуто и рогато,...

Македонија 05.07.20 | 21:44

Мицковски: Нели ви е срам вие кои го пуштивте да избега и бевте частени власт за да донесете правда, да фурате слична демагогија?

Нели ви е срам вие кои го пуштивте да избега, вие кои бевте частени власт за да донесете правда, да фурате слична демагогија, прашува аналитичарот Ивор Мицковски во својот...

Македонија 02.07.20 | 14:22

Мицковски: А убаво едно време си забранија кафани, сега со кафани се правдаат…

А убаво едно време си забранија кафани, сега со кафани се правдаат, коментира активистот Ивор Мицковски за извинувањето на Зоран Заев кон шарените. Заев за последната...

Твитови 25.06.20 | 19:13

Општина Арачиново е Северна Македонија во мало – не можам, а да не се сложам


Македонија 20.06.20 | 17:00

Мицковски: Реално, немате поим како се шири вирусот, со тоа ви паѓа во вода тезата дека изборите ќе се одржат според сите протоколи

Релано, немате поим како се шири вирусот, со тоа ви паѓа во вода тезата дека изборите ќе се одржат според сите прописи и протоколи, заштитувајќи го здравјето на граѓаните,...

Македонија 19.06.20 | 22:28

Мицковски: Не знаете кај терате, само гласови ве занимаат

Не знаете кај терате, само гласови ве занимаат, пишува на Фејсбук Ивор Мицковски. Ситуацијата во Македонија со корона вирусот е критична. Влада: Работното време на угостителските...

Македонија 18.06.20 | 19:23

Мицковски: Нема правда, нема попис, нема прочистен избирачки, нема една изборна, има само катастрофа од короната и масовен поткуп

Така функционираат малите држави на Балканот, како јужноамеричките до пред 20-30 години, коментира активистот Ивор Мицковски, кој додава дека на избори одиме без попис,...

Македонија 17.06.20 | 14:19

Мицковски за повикот за солидарност: Треба вие прво да сте солидарни и одговорни, па после да претендирате солидарност и одговорност

Државата бара солидарност од граѓаните за короната – пишува на Фејсбук, Ивор Мицковски. Понатаму во неговиот статус тој напиша: Бараат пари во суштина. Ама ние веќе...

Македонија 13.06.20 | 17:12

Мицковски: Од кога почнаа да зборат за избори и да водат предвремено кампања имаме 80 починати, скотови невидени

196 нови случаи на Ковид-19, починати се 8 лица. Не можам да го разберам игнорантскиот однос на политиката, тоталната негрижа и релативизмот кој го пласираат во оваа ужасна...

Македонија 11.06.20 | 13:29

Мицковски: На гласање ќе ви излезат само заразените да ви плукнат на ливчето

Ако вака катастрофално продолжат бројките знаете кој ќе ви излезе на гласање?! Можеби заразените да ви плукнат на ливчето, реагира активистот Ивор Мицковски, по објавувањето...

Твитови 10.06.20 | 17:46

Спасени сме, Цеца е позитивна на корона!


Твитови 10.06.20 | 16:12

Одговорот на Македонија до Меркел и Макрон: Нема да имате втор бран ако го продолжите првиот

Што знаат Меркел и Макрон: Испратиле итно предупредување за втор бран од коронавирусот