Предлогот ќе не врати во 19-ти век…, напиша Илија Димовски на фејсбук.

Пропаганди,

асимилации,

туѓи интереси,

туѓи организации низ Македонија,

туѓа историја,

туѓи јазици,

туѓи желби и модификации…

Се бориме за своето право, за својата национална слобода!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.