Не ми е јасно, толку полиција, а Крсто не е на работа, коментира некогашниот предводник на „За заедничка Македонија“, Борис Дамовски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.