Ознака: Крсто Мукоски
Македонија 13.01.21 | 18:37

Власта на Заев не трпи критика, затоа полицијата на сила го растури Вевчанскиот карневал

Власта на Заев не трпи критика и исмевање, ни медиумски, ни локално. Тоа е суштинската причина зошто полицијата денес со употреба на сила го растури Вевчанскиот карневал,...

Македонија 08.01.21 | 15:18

Мукоски за Милошоски: Тој беше споменуван дека им кажувал на луѓето „Качете се, горе е Заев“

Нарекувајќи го криминалец и прашувајќи дали е тој нарачател на „27 април“, експратеникот Крсто Мукоски му возврати на актуелниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски,...

Македонија 06.10.20 | 22:33

Потврдено: Фирмата на Мукоски за еден тендер добива 1,3 милиони евра од државатa

Фирмата „Атриум“ од Вевчани каде што сопственик е братот на екс пратеникот Крсто Мукоски, Бобан, пред четириесетина дена добила тендер од владата на СДСМ во висина...

Македонија 06.10.20 | 15:39

Семејната фирма на Крсто Мукоски добила нов милионски тендер

Фирмата во која како сопственик формално фигурира братот на поранешниот пратеник Крсто Мукоски неодамна добила милионски тендер од државна институција, пренесува...

Македонија 14.09.20 | 20:38

Арнаудов бара апанажа до пензионирање, Мукоски 12 месеци

Апанажа до пензионирање, односно 1 година и 3 месеци, бара Љубен Арнаудов, додека Крсто Мукоски кој седеше во собранието два мандати, бара апанажа 12 месеци, дознава А1он. Арнаудов...

Твитови 27.04.20 | 15:28

Ќе лапне Крсто 500.000€, a вие донирајте ги вашите 500 денари oд МојДДВ

Денес е #27Април, а фирмата на вратарот Крсто Мукоски си шиба со тендерот за зграда во Св.Николе, доделен и платен од ПУИК. Ќе лапне Крсто 500.000€. А вие донирајте ги вашите...

Двоглед 27.04.20 | 14:01

Протест за правда на СДСМ вечерва пред домовите на Мукоски, Арнаудов и Василевски

СДСМ вечерва ќе одржи протести за правда пред домовите на екс-пратениците Крсто Мукоски, Љубен Арнаудов и Сашо Василевски. Од СДСМ велат дека на протестот ќе се пратат...

Македонија 14.02.20 | 15:35

Мукоски фотографиран како одлежува за 27 април

Политичкиот аналитичар Ивор Мицковски на својот профил на Фејсбук илустрира како пратеникот Крсто Мукоски одлежува за настаните од 27 април.

Македонија 14.02.20 | 15:24

Милошоски: Мукоски добил тендери од 4 милиони евра, а Милевка требало да среди со личните карти

Антонио Милошоски откако не доби дозвола од спикерот Џафери да пука нова бомба за Заев изнезе нови информации поврзани со 1ТВ, Крсто Мукоски, како и со локалните избори. Според...

Твитови 14.02.20 | 14:09

Мицковски: Мукоски ја отвори најтешката врата – влезе во срцата на СДСМ

Милошоски: За СДСМ Мукоски беше терорист, а сега е реформист

Македонија 14.02.20 | 13:48

Милошоски: За СДСМ Мукоски беше терорист, а сега е реформист

Само што започна седницата на која треба да се гласа законот за јавно обвинителство, повторно е прекината, откако Емилија Александрова побара пауза, поради, како што...

Македонија 12.02.20 | 22:08

По собраниските, Мукоски отвора врати на луксузно ауди Q7

Откако се погрижи за собраниските врати, пратеникот Крсто Мукоски се избори за нови врати. Правилното гласање скапи автомобили носи. Па така „зависниот пратеник“ преку...

Твитови 19.01.20 | 21:38

Ивон Величковски: Важно Крсто го фати тендерот

Кој го фати крстот, го фати. Важно Крсто го фати тендерот. pic.twitter.com/S9QwkDIjjo — Ивон Величковски (@IVelichkovski) January 19, 2020

Економија 17.01.20 | 18:31

Компанијата на Муковски доби тендер вреден 1,2 милиони евра

Компанијата на пратеникот Крсто Муковски „Атриум ДОО” од Вевчани доби тендер од државното акционерско друштво за изградба и стопанисување со деловен простор, објави...

Македонија 17.01.20 | 12:04

Компанијата на Муковски доби тендер вреден 1,2 милиони евра за изградба на објект

Компанијата на пратеникот Крсто Муковски доби тендер од државното акционерско друштво за изградба и стопанисување со деловен простор, oбјави Лидер. Неговата компанија...

Економија 20.11.19 | 16:39

Компанијата Атриум на семејството Мукоски добила тендер од УХМР од 3 милиони денари

Градежната компанија Атриум, во сопственост на семејството на пратеникот Крсто Мукоски, неодамна добила тендер и од Управата за хидрометеролошки работи во вкупна вредност...

Двоглед 05.06.19 | 21:20

Бети, Крсто, Курто, Амди, Мира Дизел побараа оставка од Зоки северџанот од Муртино

Си-ен-ен 1 јули 2019 Јас сум Џеки Андерсон од студиото во Лондон. Колешката Кристина Аманпур е на терен во Скопје, Македонија. Таа има возбудливи вести од таму…. Аманпур: Политички...

Македонија 25.05.19 | 12:59

Мукоски аnte portas

Jавностa жестоко реагираше на вклучувањето на пратеникот Крсто Мукоски во македонската делегација која вчера во Рим го чествуваше Св. Кирил и Методиј и присуствуваше...

Македонија 24.05.19 | 20:55

Крсто пред врата во Ватикан

Вицкасти од Светата столица, пред врата го стаиле – се пошегува Ивор Мицкоски на сметка на пратеникот Крсто Мукоски кој е дел од делегацијата која е во Ватикан по...

Македонија 23.05.19 | 15:00

Дамовски се пошегува на сметка на Мукоски: Крсто лета за Ватикан

Режисерот Борис Дамовски се пошегува на сметка на пратеникот Крсто Мукоски, кој откако си ја „купи слободата“ со глас за промена на уставното име на земјата, сега се...