Ознака: Крсто Мукоски
Твитови 27.04.20 | 15:28

Ќе лапне Крсто 500.000€, a вие донирајте ги вашите 500 денари oд МојДДВ

Денес е #27Април, а фирмата на вратарот Крсто Мукоски си шиба со тендерот за зграда во Св.Николе, доделен и платен од ПУИК. Ќе лапне Крсто 500.000€. А вие донирајте ги вашите...

Двоглед 27.04.20 | 14:01

Протест за правда на СДСМ вечерва пред домовите на Мукоски, Арнаудов и Василевски

СДСМ вечерва ќе одржи протести за правда пред домовите на екс-пратениците Крсто Мукоски, Љубен Арнаудов и Сашо Василевски. Од СДСМ велат дека на протестот ќе се пратат...

Македонија 14.02.20 | 15:35

Мукоски фотографиран како одлежува за 27 април

Политичкиот аналитичар Ивор Мицковски на својот профил на Фејсбук илустрира како пратеникот Крсто Мукоски одлежува за настаните од 27 април.

Твитови 14.02.20 | 14:09

Мицковски: Мукоски ја отвори најтешката врата – влезе во срцата на СДСМ

Милошоски: За СДСМ Мукоски беше терорист, а сега е реформист

Македонија 14.02.20 | 13:48

Милошоски: За СДСМ Мукоски беше терорист, а сега е реформист

Само што започна седницата на која треба да се гласа законот за јавно обвинителство, повторно е прекината, откако Емилија Александрова побара пауза, поради, како што...

Македонија 12.02.20 | 22:08

По собраниските, Мукоски отвора врати на луксузно ауди Q7

Откако се погрижи за собраниските врати, пратеникот Крсто Мукоски се избори за нови врати. Правилното гласање скапи автомобили носи. Па така „зависниот пратеник“ преку...

Твитови 19.01.20 | 21:38

Ивон Величковски: Важно Крсто го фати тендерот

Кој го фати крстот, го фати. Важно Крсто го фати тендерот. pic.twitter.com/S9QwkDIjjo — Ивон Величковски (@IVelichkovski) January 19, 2020

Економија 17.01.20 | 18:31

Компанијата на Муковски доби тендер вреден 1,2 милиони евра

Компанијата на пратеникот Крсто Муковски „Атриум ДОО” од Вевчани доби тендер од државното акционерско друштво за изградба и стопанисување со деловен простор, објави...

Македонија 17.01.20 | 12:04

Компанијата на Муковски доби тендер вреден 1,2 милиони евра за изградба на објект

Компанијата на пратеникот Крсто Муковски доби тендер од државното акционерско друштво за изградба и стопанисување со деловен простор, oбјави Лидер. Неговата компанија...

Економија 20.11.19 | 16:39

Компанијата Атриум на семејството Мукоски добила тендер од УХМР од 3 милиони денари

Градежната компанија Атриум, во сопственост на семејството на пратеникот Крсто Мукоски, неодамна добила тендер и од Управата за хидрометеролошки работи во вкупна вредност...

Двоглед 05.06.19 | 21:20

Бети, Крсто, Курто, Амди, Мира Дизел побараа оставка од Зоки северџанот од Муртино

Си-ен-ен 1 јули 2019 Јас сум Џеки Андерсон од студиото во Лондон. Колешката Кристина Аманпур е на терен во Скопје, Северна Македонија. Таа има возбудливи вести од таму…. Аманпур: Политички...

Македонија 25.05.19 | 12:59

Мукоски аnte portas

Jавностa жестоко реагираше на вклучувањето на пратеникот Крсто Мукоски во македонската делегација која вчера во Рим го чествуваше Св. Кирил и Методиј и присуствуваше...

Македонија 24.05.19 | 20:55

Крсто пред врата во Ватикан

Вицкасти од Светата столица, пред врата го стаиле – се пошегува Ивор Мицкоски на сметка на пратеникот Крсто Мукоски кој е дел од делегацијата која е во Ватикан по...

Македонија 23.05.19 | 15:00

Дамовски се пошегува на сметка на Мукоски: Крсто лета за Ватикан

Режисерот Борис Дамовски се пошегува на сметка на пратеникот Крсто Мукоски, кој откако си ја „купи слободата“ со глас за промена на уставното име на земјата, сега се...

Македонија 22.05.19 | 19:32

Мукоски во официјална делегација за Рим – Не ви е срам бе, малку срам?!

Еј, Мукоски во официјална делегација за Рим. Го гледам во Сан Клементе како отвара порта кон петто подземно ниво, или ја отвара Светата порта на Свети Петар, најавувајќи...

Македонија 22.05.19 | 17:46

Ватикан внимавај, доаѓа Крсто Мукоски

Граѓанско-демократската унија на прес-конференција упати честитка за претстојниот празник на словенските просветители светите Кирил и Методиј, а на официјалните лица...

Македонија 03.04.19 | 09:45

Ни срам ни перде, само радост, луѓенца!

Ни срам ни перде! Или во стилот на англискиот на премиерот: Neither shame nor curtain (blame)… Само радост, луѓенца! pic.twitter.com/TQVDFx5QTT — Ganka Cvetanova (@gankacv) April 3, 2019

Твитови 03.04.19 | 08:16

Ципрас и неговата инвестиција

Ципрас сликан со најдобрата грчка инвестиција на сите времиња pic.twitter.com/6eiitDx5BM — Игорче Развигорче (@Igor_rujo) April 2, 2019 “Здраво, јас сум Крсто вратарот. Да не ја отворив вратата,...

Македонија 02.04.19 | 17:40

Да, јас ја отворив вратата

Без коментар  

Македонија 15.03.19 | 23:24

Јане Ченто од Шутка им испрати порака на Мукоски, Василевски и Кацарска

Јане Ченто го вратил решението за притвор на судот, бидејќи пишувало Република Северна Македонија и напишал дека нема да прима документи на кои пишува Република Северна...