Koвачевски треба да одговори кои се причините поради кои го одбегнал служењето на воениот рок. Документот за неспособноста беше потрден и сег да се види кои се причините, бара од премиерот политичкиот аналитичар Владмир Божиновски.

Очигледно е дека има промена во ставот.Она што нас не интересира зошто има промена на ставот односно дека заради факултетот кое е дека е ноторна лага.Во однос на тоа зошто не бил во војска треба да излезе и да објасни.Исто како Заев кои се иста генерација и тој не бил во војска.Тоа се двајцата премиери кои направија најмногу за обезличување на државата-смета Божиновски за „Република“.

Целото интервју со Божиновски ќе биде објавено утре.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.