За време на ракометниот натпревар помеѓу екипите на Пелистер Еурофарм и Вардар на трибините во салата во Битола имаше огромни цинични и вулгарни транспаренти против Бугарите, јави известувачот на БГНЕС.

Во Бугарија транспарентот на „комити“, навивачите на Вардар, во салата „Боро Чурлевски“ го прогласија за антибугарски.

“И покрај сериозното полициско присуство, ниту еден службеник за спроведување на законот не се обиде да ги отстрани или побара симнување на транспарентите“, пишува БГНЕС.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.