Кинотеката на Македонија во среда (25.05) организира авторска вечер на црногорскиот режисер, продуцент и сценарист Момир Матовиќ.

Предвидено е на присутните да им се обратат Владимир Ангелов, директор на Кинотека на Македонија и Момир Матовиќ, авторот, а во продолжение ќе има проекција на документарни филмови на Матовиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.