На 16.08.2022 во 04.00 часот било пријавено дека на експресен пат Крупиште – Кочани, во близина на клучката Крупиште – Пробиштип, патничко возило „сеат толедо“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Љ.П.(71) од Битола, излетало надвор од коловозот, информира МВР.

Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница во Штип.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.