До нас стигнаа информации дека личноста на фотографиите лажно се претставува како Наталија, вработена во ОУРЦ „Д-р Златан Сремец“ – Скопје и во име на училиштето бара финансиски средства за лекување на дете, наводно наш ученик, од станарите во зградите во општина Центар поточно во реонот на населба Капиштец, алармираат од скопското училиште.

Најостро ги осудуваме ваквите постапки на манипулација на јавноста и злоупотреба на институцијата!
Воедно се оградуваме од било каква поврзаност со изјавите на личноста и Ве повикуваме да ни помогнете оваа информација да стигне до што повеќе луѓе и да спречиме понатамошна манипулација !!!
Споделете !!!, порачуваат од училиштето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.