СВР Куманово поднесе кривична пријава против И.М.(49) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“ и „овозможување на употреба на наркотична дрога“.

Како што информираат од МВР, на 05.05.2023, полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот, при што пронашле и одзеле хероин, кокаин, марихуана, а било затекнато и едно лице на кое му овозможил да употребува хероин.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.