Ознака: хероин
Црна хроника 10.09.21 | 10:15

Приведен 80-годишник од Тетово, продавал хероин

Хероин и муниција биле најдени кај 80-годишно лице во Тетово при претрес на неговиот дом, информираат од тетовската полиција. Претресот бил спроведен со судска наредба. Вчера...

Свет 02.09.21 | 08:47

Авганистанскиот метамфетамин ќе ја преплави Европа? Патот на дрогата врви низ Македонија

Талибанците ветија дека ќе се борат против трговијата со дрога, но доколку авганистанската економија падне, нејзиното производство може да се зголеми, тврдат експертите. Авганистан...

Црна хроника 29.07.21 | 20:34

Во Кичево запленет хероин во вредност од околу 50.000 евра, приведени две лица

Предмалку во Кичево е запленета дрога – хероин во количество околу еден килограм. Се проценува дека дрогата на црниот пазар достигнува вредност од околу 50 000 евра. Покрај...

Црна хроника 01.07.21 | 11:59

Двајца дилери на хероин од Велес добија 30 дена притвор

Основното јавно обвинителство Велес донело наредба за спроведување истражна постапка против две лица од Велес, на возраст од 51 и 41 година, поради постоење на основано...

Црна хроника 19.06.21 | 13:09

16 килограми хероин запленет во Бугарија, уапсени македонски државјани

Хероинот е пронајден во акција на САНС. Кај Ќустендил, во селото Коњаво, запленета е пратка од 16 кг хероин, соопштуваат бугарските медиуми. Уапсени се лица од Бугарија...

Црна хроника 02.06.21 | 13:52

Во спалната соба имал хероин и марихуана: Обвинение за дилер од Скопје

Основното јавно обвинителство Скопје поднело обвинителен акт против 38-годишен скопјанец поради сторено кривично дело „Неовластено производство и пуштање во промет...

Црна хроника 24.05.21 | 13:12

Штипската полиција уапсила тројца дилери на хероин од Скопје

Тројца скопјани биле уапсени од штипската полиција затоа што во нивниот автомобил биле пронајдени хероин и марихуана. Полициски службеници од Полициската станица...

Црна хроника 22.05.21 | 15:50

Приведен дилер на хероин во Тетово

Во тетово е приведен 38-годишен дилер на хероин. Полициски службеници од ОКР-Тетово денеска на улица „113“ во Тетово го приведоа Н.Р (38) од село Милетино, затоа што кај него...

Црна хроника 11.05.21 | 16:02

Двајца битолчани фатени на патарина со хероин

На 09.05.2021 во 17.00 часот на наплатна станица Сопот, полициски службеници од Одделението за недозволена трговија Велес ги лишиле од слобода Г.Ц.(33) и О.Н.(35) од Битола. При преглед...

Црна хроника 11.05.21 | 11:50

Пронајден хероин во автомобил на патарината Сопот, поведена истрага за две лица

Основното јавно обвинителство Велес донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица од Битола за кривично дело – Неовластено производство и пуштање...

Црна хроника 22.04.21 | 10:44

Уапсени двајца штипјани со хероин

Двајца штипјани се уапсени поради тоа што кај нив бил пронајден хероин. Полициски службеници на наплатна рампа „Миладиновци“ ги лишија од слобода Т.З.(43) и Ш.Н.(30), двајцата...

Балкан 08.04.21 | 13:42

Во Сплит уапсен дилер со големо количество хероин и кокаин

Полицијата во Сплит уапсила 39-годишен дилер, кај кого се пронајдени четири килограми хероин и 446 грама кокаин. Полицијата во неговиот дом открила поголема сума пари...

Балкан 16.02.21 | 14:47

Бугарија заплени речиси половина тон хероин од Дубаи

Бугарската царина на 7 февруари запленила 401,468 килограми хероин, објави денеска на Твитер главниот обвинител на Бугарија, Иван Гешев. Хероинот бил откриен во Варна во...

Вести 16.02.21 | 14:41

Во Бугарија запленети над 400 килограми хероин

Бугарската царина на 7 февруари заплени 401,468 килограми хероин, објави денеска на Твитер главниот обвинител на Бугарија, Иван Гешев, јави дописникот на МИА. Хероинот бил...

Црна хроника 10.02.21 | 14:02

Претреси во Арачиново, пронајден 1,5 килограми хероин

Вчера полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје во соработка со Одделот за криминалистичка полиција го лишија од слобода Љ.А.(31) од Арачиново,...

Црна хроника 03.02.21 | 15:41

Во Битола уапсен дилер на хероин

Полицијата во Битола привела 24-годишен дилер од Битола кај кого бил пронајден хероин. Денеска во Битола бил лишен од слобода В.М. (24) од Битола бидејќи кај него е пронајден...

Црна хроника 22.12.20 | 14:31

Во домашен бункер пронајдени кокаин, хероин и пиштоли: Уапсен дилер од Сингелиќ

Во полициска акција во скопски Сингелиќ,се пронајдени поголема количина хероин и кокаин, како и два пиштоли. Дрогата била скриена во бункери, а приведено е едно лице. Според...

Црна хроника 10.11.20 | 13:36

Скопјанец во подземни бункери чувал автоматски пушки и пиштоли, снајпер, муниција и скоро 2,5 килокрами хероин

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен акт против 24-годишен скопјанец, кој во импровизирани бункери во земја неовластено држел поголемо количество...

Балкан 13.10.20 | 13:55

Повеќе од 100 килограми хероин пронајдени во стан во Атина

Грчката полиција откри повеќе од 100 килограми хероин во стан под кирија во центарот на Атина. Полицијата денес објави дека 102 килограми и 685 грама од дрогата се пронајдени...

Црна хроника 01.10.20 | 23:27

Притвор за дилер од Битола, бил фатен со хероин

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против 32 – годишен битолчанец кој неовластено држел наркотична дрога хероин, со што го сторил кривичното дело...