Полициски службеници на СВР Тетово, ноќеска половина час по полноќ го лишиле од слобода 64-годишниот тетовец З.С., кој претходно бил пријавен од неговиот 39-годишен син дека во семејниот дом физички го нападнал.

Според пријавеното, во нападот тој користел и дрвен предмет.

З.С. е задржан во Полициската станица Тетово и по целосно расчистување и документирање на случајот ќе му биде изготвен поднесок.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.