Ознака: син
Калеидоскоп 06.12.19 | 13:37

Тато, чекај ме на оној свет, не сум добро: Синот на Шабан на смртна постела

Вонбрачниот син на покојниот Шабан Шаулиќ наводно е на смртна постела. Не сум добро. Тато чекај ме – рекол Роберт Шаулиќ(47). Познато е дека тој е во тешка финансиска...

Калеидоскоп 03.12.19 | 13:10

Македонскиот пејач стана татко

Пејачот Јоце Панов стана татко. Тој и неговат сопруга Марина вчера првпат станаа родители, тие добија син. Среќните вести на социјалните мрежи ги сподели пејачот кој...

Црна хроника 02.12.19 | 16:43

Тешка несреќа во Струшко: Со автомобил уби човек и го повреди неговиот син

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот“, Полициската станица Струга поднесе...

Калеидоскоп 02.12.19 | 12:56

Марина Туцаковиќ пред 11 години го загуби синот, а и денес не знае од што умрел

И по 11 години од смртта на Милош Радуловиќ, синот на Марина Туцаковиќ, една од најпознатите авторки на песни во регионот, таа не знае од што починал тој. Токму Марина го...

Естрада 02.12.19 | 09:54

Милан Поповиќ конечно прозборе: Се случија работи што една мајка не смее да си ги дозволи

Милан Поповиќ првпат се огласи во јавнсота откако судот во Загреб одлучи да му додели привремено старателство врз синот. Српскиот бизнисмен ја сподели својата страна...

Балкан 30.11.19 | 11:28

Таинствениот син на Еди Рама: Смртта на девојката не е единствената голема загуба на Грегор

Смртта на четиричленото семејство на Кристи Реци, свршеницата на едниот од синовите на албанскиот премиер Еди Рама, Грегор Рама, во земјотресот во Драч, ја погоди целата...

Музика 29.11.19 | 19:42

Беше држ не дај: Адвокатот открива како поминала средбата меѓу Северина и Милан кога пејачката го предала синот

Северина Којиќ вчера ја изгуби битката за старателство над синот Александар која со години ја водеше со некогашниот партнер, Милан Поповиќ. Адвокатот на Милан, Хрвоје...

Калеидоскоп 29.11.19 | 11:12

Цел живот сакаше да биде мајка, а сега мораше да го предаде синот

Пејачката Северина Којиќ го изгуби старателството над синот Александар, кој според одлуката на судот во Загреб, доделен е на татко му, Милан Поповиќ. Пејачката вознемирена,...

Калеидоскоп 29.11.19 | 09:46

Од денеска за Александар се грижи татко му: Северина го предаде синот, а тој не сакаше да и ја исполни молбата!

Пејачката Северина Којиќ, вчера со неправосилна одлука, го изгуби старателството над синот Александар. Од денеска за детето се грижи татко му Милан Поповиќ, а Северина...

Естрада 28.11.19 | 17:25

Сите детали на очајот на Северина после пресудата: Еве кога пејачката се разделува со синот и кога повторно ќе го види

Пејачката Северина Којиќ, на која судот и го зема детето и му го даде на Милан Поповиќ, има право да го гледа синот во вторник и четврток од 15 до 20 часот и секој втор викенд....

Балкан 28.11.19 | 14:56

Рама не успеа да ги задржи солзите кога го прашаа за смртта на девојката на неговиот син

Премиерот на Албанија не успеа да ги задржа солзите кога беше запрашан за девојката на неговиот син Кристи Речи, која го загуби животот во страотниот земјотрес. Во земјотресот...

Балкан 28.11.19 | 13:37

Албанските медиуми потврдија: Девојката на синот на Рама загина во земјотресот

Кристи Реци (24), девојка на Грегор (29), син на албанскиот премиер Еди Рама, е една од жртвите во земјотресот во Албанија. Веста ја пренесоа медиумите од регионот, а ја потврди...

Свет 20.11.19 | 13:58

Ова е човекот кој го уби синот на поранешниот германски претседател: Го слушал неговото предавање, па го избол

Фриц фон Вајцзекер (59), син на поранешниот германски претседател Рихард фон Вајцзекер, е убиен на приватна клиника во Белрин. Вајцзекер држел предавање за црниот дроб...

Свет 20.11.19 | 10:17

Убиен синот на поранешниот претседател на Германија Рихард фон Вајцзекер

Синот на поранешниот претседател на Германија, Рихард фон Вајцзекер, Фриц синоќа е избоден до смрт за време на предавање во болницата во која бил вработен. Фриц фон Вајцзекер...

Свет 18.11.19 | 19:27

Емирот на Кувајт го разреши својот син од Владата поради обвинување за корупција

Владетелот на Кувајт, емирот Сабах ал-Ахмад ал-Сабах, денеска го разреши неговиот син и уште еден министер во владата по нивните јавни меѓусебни обвинувања за корупција...

Естрада 14.11.19 | 22:42

Јана Стојановска искрено за месеците поминати во болница со синчето Ненад

Синот на актерката Јана Стојановска и кошаркарот Андрија Бојиќ се роди во седмиот месец, откако сосема неочекувано, два месеци пред терминот за породување, на Јана...

Свет 09.11.19 | 08:54

Македонец се изживувал врз синот-епилептичар, со шипка му ги скршил раката и ногата

Триесет и едногодишен македонски државјанин и неговата сестра (27) се под истрага во Италија за малтретирање на малолетно дете. Како што информираат италијанските медиуми,...

Свет 30.10.19 | 18:12

Синот на Ел Чапо ослободен за да се одбегне крвопролевање

Мексиканските безбедносни сили во Куликан го уапсија синот на Хоакин Ел Чапо Гузман пред неговата куќа, но беа принудени да го ослободат, бидејќи неговите луѓе почнаа...

Сцена 28.10.19 | 10:45

Ниту една болка не се споредува со онаа кога ќе загубиш дете, Сталоне прозборе за смртта на синот

Херојот на култните филмови тивко ја преживеал смртта на својот син, но кога проговорил, неговите зборови расплакале милиони. За повеќето од нас, одењето на кино е начин...

Филм 27.10.19 | 10:22

Ниту една болка не може да се спореди со онаа кога ќе загубиш дете: Сталоне проговори за смртта на синот

Херојот на култните филмови тивко ја преживеал смртта на својот син, но кога проговорил, неговите зборови расплакале милиони Силвестер Сталоне, по загубата на својот...