Ознака: претепан
Црна хроника 23.02.20 | 11:39

Чувар на објект во изградба претепан синоќа, однесен е во Клинички центар

Четворица скопјани претепале чувар затоа што ги пријавил за нарушување на јавниот ред и мир. Тој завршил дури и на клиника од повредите што му биле нанесени. „На 22.02.2020...

Балкан 27.12.19 | 14:45

Полицијата го претепала владиката на СПЦ

Црногорската полиција вчера го претепала владиката на Српската православна црква (СПЦ) диоклиски Методија на мостот Ѓурѓевиќ Тара. Владиката и некои верници беа соборени...

Македонија 24.12.19 | 10:11

Трајковски поради тешката здравствена состојба се лекува на неврохирургија

Поранешниот градоначалнк на општина Гази Баба, Тони Трајковски, кој завчера бил претепан од двајца насилници, денеска исто како и вчера не дојде на судското рочиште...

Фудбал 27.09.19 | 23:30

Помодрено око, крв, исекотини: Македонскиот фудбалер Ејупи со сериозни повреди по нападот

Македонскиот фудбалер со албанско потекло, Музафер Ејупи, кој настапува за хрватски Славен Белупо, пред два дена во Копривница беше нападнат од постар човек, кој го...

Балкан 22.09.19 | 13:05

Тинејџери до смрт го претепале својот другар

Српската полиција денеска уапсил четворица тинејџери осомничени дека до смрт го претепале нивниот другар, 18-годишниот Мартин Барн. Како што дознава „Блиц“, уапсени...

Здравје 06.09.19 | 16:34

Специјализантите и млади лекари повикаа на масовен протест: Доста е!

Од Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари остро реагираат на последната вест за претепаниот доктор од Клиничката болница во Тетово, кој бил нападнат на работното...

Црна хроника 06.09.19 | 14:29

Докторот кој денеска беше претепан е во добра состојба

Пациент од Голема Речица денеска крвнички претепа кожен лекар во Клиничката болница во Тетово, кој заради сериозноста на повредите е префрлен на скопските клиники. Министерот...

Црна хроника 06.09.19 | 13:48

Лекарот претепан во тетовската болница бил нападнат од поранешен затвореник

Вработениот кој денеска беше претепат во Клиничката болница во Тетово е кожен лекар, по националност албанец, кој бил нападнат од поранешен затвореник од селото Голема...

Црна хроника 06.09.19 | 13:30

Лекар претепан во тетовската болница, итно пренесен на скопските клиники

Лекар од Клиничката болница во Тетово утрово бил нападнат и тешко повредени, јавува весникот Лајм. Според нивни извори, тој бил пренесен во Клиничкиот центар во Скопје...

Скопје 03.07.19 | 07:54

Беше доволно пијан за да направи проблем, рече: „Имаме ли проблем“ и почна нè да тепа

Девојка од Скопје синоќа објави потресно сведоштво за хоророт што го доживеала со нејзиниот пријател. Како што пишува во сведоштвото на девојката, објавено на социјалните...

Балкан 30.04.19 | 16:48

Грк претепан пред жената и детето бидејќи носел маичка со натпис „Македонски борци“

Маж од Солун синоќа бил нападнат и претепан пред неговата сопруга и синот во Атина додека шетале во реонот на плоштадот „Егзархија“, јавуваат грчките медиуми. Според...

Балкан 30.04.19 | 14:38

Солуњанец претепан среде Атина, на маицата му пишувало „Македонски борци“

Маж од Солун синоќа бил нападнат и претепан пред неговата сопруга и синот во Атина додека шетале во реонот на плоштадот „Егзархија“, соопштуваат грчките медиуми. Според...

Црна хроника 27.04.19 | 15:41

Млад битолчанец претепан ноќеска пред градската пошта

Ноќеска околу 04 часот во Полициската станица од Општа надлежност – Битола, А.Ц. (22) од Битола, пријавил дека околу 00.30 часот, пред градската пошта во Битола бил физички...

Црна хроника 15.04.19 | 11:59

Не се согласувал со политиките на Заев: Синовите на градоначалникот на СДСМ во Радовиш пpeтепале инвалид

Нов инцидeнт во кој се вмешани шepифите од СДСМ. Овој пат станува збор за синот на градоначалникот на СДСМ во Радовиш Герасим Конзулов. Имено пpeтепаниот З.С. е поранешен...

Црна хроника 06.04.19 | 15:21

Малолетник претепан на булевар во Аеродром

На 06.04.2019 во 01,50 часот во СВР-Скопје Т.Ј. (47) од Скопје, пријавил дека истиот ден околу 00,20 часот на булеварот “Кузман Јосифоски Питу“ неговиот 16 годишен син бил физички...

Црна хроника 29.03.19 | 22:53

Кумановец претепан под Железничка

Шеесет и тригодишен кумановец бил нападнат под Железничка станица вчера на стемнување. Во полициска станица пријавил самиот, а според исказот, Ч.К. (63) од Куманово бил...

Црна хроника 22.03.19 | 18:09

Од 16 на 8 години намалена казната затвор за убиецот на младиот охриѓанец Матилоски

Од 16 на 8 години затвор е намалена казната за српскиот државјанин Бојан Угреновиќ, кој за време на новогодишниот дочек на 2016 година во Охрид, до смрт го претепа 26-годишниот...

Црна хроника 15.03.19 | 15:18

Им ја исклучил музиката: Претепан сопственик на кафуле во Скопје

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривичнa пријавa за насилство против Н.Р. (47), Б.Р.(21) и Г.С.(37), сите од Скопје. Ноќта вторник кон среда, околу 01,30 часот во Скопје...

Свет 23.02.19 | 09:24

Македонец во кома три години, го претепале тројца Романци пред неговите деца

Судот во Асти, Италија осуди на по осум години затвор двајца Романци обвинети за обид за убиство на Македонецот Горанчо Георгиев (39), кој е во кома од март 2016 година кога...

Црна хроника 09.02.19 | 18:47

Скопјанец претепан по полноќ во билијард-клуб

Триесетгодишен скопјанец бил претепан од неколку лица во билијард-клуб на булеварот „Кузман Јосифовски Питу“. М.Ј. пријавил во полициската станица Аеродром дека 6...