На 06.03.2022 во 21:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на улица „Тале Христов“ неколку лица физички го нападнале вработениот и со закана одзеле пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.